بیشترین سوالات مطرح شده از آواتک

پاسخ سوالات شما احتمالا در متن پایین موجود است، در غیر این‌صورت می‌توانید سوالات خود را از طریق ارسال ایمیل به آدرس: info[@]avatech.ir با ما در میان بگذارید

سوالات مرتبط با مراحل پذیرش

چگونه تیم‌ها را در آواکمپ انتخاب می‌کنید؟

پس از ثبت اطلاعات استارتاپ در Nopahub.com درخواست پذیرش در آواتک را تکمیل بفرمایید. ما فرم‌های شما را مرور کرده و با تیم‌ها مصاحبه می‌کنیم و تیم ها بر اساس میزان آمادگی، پتانسیل، اندازه بازار و مدل کسب و کار انتخاب می‌شوند.

چه کسانی تیم‌ها را برای ورود به مرحله آواکمپ انتخاب می‌کنند؟

تیم آواتک به همراه کارآفرینان و مربیان با تجربه، تیم ها را بررسی و درصورت وجود شرایط همکاری از اعضای تیم برای حضور در آواکمپ دعوت خواهد کرد.

چه زمانی باید برای دوره های شتابدهی و یا آواکمپ ثبت نام کنم؟

تا سال 96 امکان ثبت نام و پذیرش دوره آواکمپ 4 بار و دوره شتابدهی دو بار در سال وجود داشت اما از سال 97 امکان پذیرش و ورود تیم ها در تمام طول سال وجود دارد.

سوالات مرتبط با تیم‌ها

آیا استارتاپ من برای پیوستن به آواتک آماده است؟

اگر کمینه محصول پذیرفته (MVP) محصول ایجاد و تیم شما متشکل از حداقل 2 نفر باشد، شرایط لازم و کافی را خواهید داشت. تصمیم نهایی در این خصوص پس از جلسات حضوری با شما وبررسی تیم گرفته خواهد شد.

چه استارتاپ‌هایی را شتابدهی می کنید؟

ما فقط استارتاپ‌های تکنولوژیک مانند: وب و موبایل، اینترنت، تجارت الکترونیک، بازی‌های آنلاین، ابر داده‌ها، رایانش ابری و نرم افزارهای سرویس ده را شتابدهی می کنیم.

آیا برای پیوستن، نیاز به محصول آماده است؟

بله، با توجه به زمان محدود دوره های مختلف شتابدهی، وجود کمینه محصول پذیرفتنی (MVP) موجب خواهد شد که تیم بتواند از آموزش ها و امکانات ارائه شده در دوره شتابدهی بهره بیشتری ببرد.

تعداد افراد حاضر در تیم چند نفر باید باشد؟

تیم می‌تواند تا 4 موسس یا بنیانگذار داشته باشد، ترجیح ما، یک تیم 2 تا 4 نفره است. زیرا یک موسس به تنهایی کارهای زیادی برای انجام دادن دارد که بدون شریک امکانپذیر نیست.

تیم من در حال حاضر در مرحله پیشرفته است، آیا دوره شتابدهی برای من مناسب است؟

اگر شما تاکنون سرمایه‌ای از صندوق سرمایه گذاری دریافت نکرده‌اید، آواتک می تواند برای شما مناسب باشد.

آیا تمام اعضای تیم باید در دفتر آواتک کار کنند؟

حضور و تمرکز تمام وقت اعضای تیم در دوره شتابدهی الزامی و شرط ورود به این دوره است.

سوالات مرتبط با مباحث مالی و قانونی

آیا برای پیوستن، نیاز به شرکت ثبت شده می باشد؟

خیر، اگر در این برنامه قبول شوید، ما شما را در ثبت شرکت و مسائل قانونی کمک می‌کنیم. ما همچنین از طریق تیم خبره حقوقی آواتک، بهترین مشاوره ها و خدمات حقوقی را به شما ارائه می کنیم.

شما چه میزان سرمایه پیشنهاد می‌دهید؟

تیم هایی که در مرحله شتابدهی قبول شوند، 25 میلیون تومان سرمایه دریافت می کنند. اما در صورت نیاز و تایید کمیته سرمایه گذاری، امکان سرمایه گذاری مستقیم و همچنین اعطای وام قابل تبدیل به سهام نیز وجود دارد.

در مقابل این سرمایه، شما چه دریافت می‌کنید؟

در ازای 25 میلیون تومان سرمایه نقدی و سایر سرویس ها (شامل فضای کاری، آموزش ها، خدمات مشاوره ای، حقوقی، مالی و ...) ما از شما بین ۸ تا ۱۵درصد سهام شرکتی که ثبت می شود را دریافت می کنیم.

سرمایه گذاری در پایان برنامه چگونه انجام می شود؟

در پایان دوره شتابدهی، در رویداد «نوآوردروز» شما شانس آن را دارید که استارتاپ خود را در مقابل شبکه سرمایه‌گذاران منتخب آواتک، ارائه کنید. با بودن در آواتک و شرکت کردن در جلسات شبکه سازی و آموزشی، این فرصت برای شما فراهم می‌شود تا آماده ارتباط برقرار کردن با این سرمایه گذاران باشید. آواتک تیم ها را در فرایند مذاکرات برای جذب سرمایه و عقد قراردادهای لازم همراهی خواهد کرد.

سایر سوالات

در هر سال بروی چند استارتاپ سرمایه‌گذاری می‌کنید؟

تا سال 96 هر سال روی 20 استارتاپ سرمایه گذاری انجام می شد. از ابتدای 97 با تغییر شرایط پذیرش تیم ها در آواتک این محدودیت از بین رفته است.

من یک ایده عالی دارم، ولی نمی‌توانم هم تیمی خود را پیدا کنم، آیا شما می توانید کمک کنید؟

شما باید در رویدادهایی مانند استارتاپ ویکند شرکت کنید. هر چند که در رویدادهای عمومی آواتک نیز می‌توانید شرکت کنید و افرادی که شبیه شما فکر می‌کنند را پیدا کنید.

شما چگونه مرا حمایت می‌کنید؟

به غیر از سرمایه اولیه، ما شما را از طریق فضای کار، دسترسی دادن به مربیان برجسته، آموزش، فرصت‌های شبکه سازی و دستری داشتن به خدمات و سرویس های مورد نیاز حمایت می‌کنیم.

هم اکنون در یک شرکت کار می کنم، آیا می‌توانم در آواتک وارد شوم؟

در زمان آواکمپ، حضور تمام وقت در برنامه اجباری نیست. اگر چه تجربه به ما ثابت کرده تیم های متمرکز نتایج بیشتری بدست می آورند و در نتیجه امکان ورودشان به دوره شتابدهی بیشتر است. در صورت پذیرفته شدن و ورود به فاز شتابدهی شما باید به صورت تمام وقت بروی محصولتان تمرکز کنید. دلیل اینکه ما به شما این سرمایه اولیه را می دهیم هم همین است. برای آن که مطمئن شویم که این مبلغ، شما را از لحاظ هزینه‌های زندگی تامین می‌کند و کاملا می‌توانید بروی استارتاپ خود تمرکز کنید.

آیا می‌توانم از شهرهای خارج تهران درخواست دهم؟

بله، شما می‌توانید. ما پیشنهاد می‌دهیم که در زمان دوره آواکمپ، از فضای دفتری ما در تهران برای کار کردن استفاده کنید. ولی شما می توانید در این مدت انتقال خود را تهران را آغاز کنید ولی باید در کلیه برنامه های مشترک آموزشی و مربیگری حضور داشته باشید. زمانی که در دوره شتابدهی پذیرفته شدید، شرط تایید ورود، انتقال تیمتان به تهران است. بدین صورت ما بهتر می‌توانیم شما را حمایت کرده و شما را با افراد لازم وصل کنیم.

«نوآوردروز» چه روزی است؟

«نوآوردروز» روزی است که شما استارتاپ خود را در مقابل سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنید. در پایان 6 ماه، ما بیش از یکصد سرمایه گذار منتخب را دعوت کرده و شما فرصت این را دارید که استارتاپ خود را برای جذب سرمایه بیشتر معرفی کنید.