بازدید شهردار تهران و معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری از آواتک

12/30/2017

عصر روز چهارشنبه، بعد از گذشت چند هفته، از شروع کار آواتک و سایر شرکتها در محل جدید، یعنی کارخانه نوآوری، میزبان آقای دکتر محمدعلی نجفی شهردار محترم تهران، بودیم که در کنار آقای دکتر ستاری، معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری، از آواتک و سایر نقاط کارخانه نوآوری بازدید کردند و از جزییات برنامه این فضا اطلاع پیدا کردند.

در این دیدار که قسمتی از یک تور استارتاپی بود و بعد از بازدید از استارتاپ موفق دیجی کالا انجام می شد، شهردار محترم و معاونت محترم علمی، با چشم انداز طرح کارخانه نوآوری آشنا شدند، ارایه محسن ملایری راجع به طرح توسعه نوآوری در این زیست بوم جامع را شنیدند و با 4 تیم استارتاپی، از حوزه های مختلف دیدار و تبادل نظر کردند.

یکی از اصلی ترین ارزش های آورده شده از طرف فضای نوآوری استارتاپی در دنیا، راه حل های چالش های شهری و مسایل اجتماعی است که نیاز به ارتباط سازنده با بدنه مدیریت شهری و هم سویی با لایه های مختلف شهری دارد. مسایل شهری از پیچیده ترین مسایلی هستند که بدون همکاری تخصص های مختلف، سیاست گذاران، و ایجاد فضای بالنده شهری تنها در سطح ایده و برنامه می مانند.

حضور بیش از پیش مسوولین در کارخانه نوآوری و شنیدن دغدغه ها و آشنایی با برنامه ها در این حوزه، نوید توسعه پایدار و عمیق زیست بومی کامل، و با حمایت عوامل مخلتف شهری و سیاست گذاری را دارد، که با برنامه های مطرح شده از دو طرف، سریع تر به مرحله عملی شدن می رسند.

 

 

نظرات0