گردهمایی استارتاپهای پراستعداد آواتک و سرمایه‌گذاران، در نوآوردروز پنجم.

08/08/2017

در پایان هر دوره شتابدهی آواتک، همه استارتاپهای حاضر در چرخه، در رویداد “نوآورد روز”، استارتاپ، تیم و دستاوردهایشان رو به سرمایه‌گذاران حرفه‌ای حاضر در رویداد، به صورت عمومی ارائه می‌دهند تا گام بعدیشان را در مسیر موفقیت بردارند. شاید پیش‌تر این رویداد را با نام “روز ارائه به سرمایه‌گذار (به انگلیسی Demo Day ) بشناسید. دوره پنجم این رویداد در روز چهارشنبه 11 مردادماه برای استارتاپهای چرخه پنجم آواتک برگزار شد.

نوآوردروز پنجم در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار شد و 8 استارتاپ دوره پنجم شتابدهی آواتک که از بین بیش از 800 استارتاپ انتخاب و سپس شتابدهی شده بودند، یکی‌یکی ارائه‌های خود را انجام دادند.

این 8 استارتاپ به ترتیب ارائه چه‌گوارا، استورم، بیدُک، پرداختم، یونش، کایت، کافه‌تدریس و ریتِین هستند که هر کدام یک ارائه 4 دقیقه‌ای جذاب و پرانرژی را انجام دادند و دستاوردها و چشم‌اندازشان را برای حضار شرح دادند.

در ابتدا محسن ملایری در مورد زیست‌بوم کارآفرینی و شتابدهی در ایران صحبت نمود. اینکه این بازار تا چه حد جای رشد دارد و اینکه سهم خاورمیانه از سرمایه‌گذاری جهانی در این زمینه تنها 3% است و مسلماً این عدد جای رشد بسیار زیادی دارد.

سپس سعید رحمانی مدیرعامل سرآوا ایراد سخنرانی کرد. از نکته‌های جالب در میان صحبتهای او یکی این بود که شاید بر خلاف تصور حال حاضر برخی از افراد، مسئله تحریم تکنولوژی و عدم اجازه انتقال تکنولوژیها به کشور مربوط به حال حاضر و پس از انقلاب نیست؛ حتی پیش از انقلاب هم همینطور بوده و اساساً هیچ کشوری به سادگی تکنولوژی‌اش را در اختیار هیچ کشور دیگری قرار نمی‌دهد و این کارآفرین است که باید تکیه به تلاش خود بکند و راه خود را بسازد. و دیگر اینکه کارآفرین باید فرق زندگیش را با کارمند متوجه باشد و همینطور سرمایه‌گذار هم باید متوجه تفاوت این نوع از سرمایه‌گذاری را با سرمایه‌گذاری سنتی واقف باشد.
بشیر انیسی هم به عنوان آخرین نفر پیش از شروع ارائه‌ها به توضیح درباره تجربه شخصیش از شروع کارآفرینی درون سازمانی تا اینکه تبدیل به یک انجل‌اینوستور شد، پرداخت. و اینکه چرا باید در حوزه مرتبط با صنعتی که در آن فعال هستید سرمایه‌گذار فرشته شوید.

 

در این رویداد در مجموع حدود 350 نفر دعوت داشتند که بخش عمده آنها را سرمایه‌گذاران تشکیل می‌دادند.

نوآوردروز جرقه شروع ارتباط بین استارتاپها با سرمایه‌گذاران است و بعد از آن پیگیری این ارتباط توسط تیم سرمایه‌گذاری آواتک انجام می‌شود.

عکسهایی از این رویداد را می‌توانید در اکانت لنزور آواتک مشاهده کنید.

این رویداد، رویدادی خصوصی است اما ما برای اولین بار بخشهایی را به صورت زنده در شبکه‌های اجتماعی پخش کردیم. شما می‌توانید با جستجو هشتگ #نوآوردروز در توییتر از بعضی جزئیات بیشتر در این رابطه  باخبر شوید.

نظرات0