گفتگو با تیم های دوره سوم شتابدهی آواتک – بخش دوم: بوتیک

02/29/2016

گفتگوی این دوشنبه ما با تیم های دوره سوم شتابدهی به تیم بوتیک اختصاص دارد. مهرشاد موسی خانی به سوالات ما پاسخ می دهد.

آواتک: بوتیک چیست و چه کار می کند؟

مهرشاد: بوتیک یک جستجوگر لباس از محصولات فروشگاه های آنلاین و آفلاین می باشد. با بوتیک کاربرها می توانند لباس مورد نظر خودشان را با توجه به بودجه، موقعیت جغرافیایی، رنگ موردعلاقه و… خیلی سریع پیدا کنند.

.

آواتک: ایده بوتیک چه طور به ذهن شما رسیده است؟

مهرشاد: یکی از مشکلاتی که مردم در انتخاب لباس دارند، کمبود وقت، عدم دسترسی به فروشگاه های زیاد، تنوع پایین یک پاساژ و… می باشد و از جهتی خرید اینترنتی لباس به دلیل مشکلات اندازه سخت است. با بررسی راه حلی برای این مشکلات و مشکلات مشابه، در نهایت به ایده اولیه BOTiCk رسیدیم.

.

آواتک: بوتیک چه ارزشی ایجاد می کند؟

مهرشاد: BOTiCk تعریف جدیدی از فروشگاه ها و مراکز خرید لباس می باشد، اگر به دنبال لباس هستید نیازی به گشتن، مقایسه مدل، قیمت و…  و صرف وقت زیادی نیست. با BOTiCk خیلی راحت می توانید از بین فروشنده های متعدد، لباسی را که می خواهید خیلی سریع پیدا کنید.

.

آواتک: راجع به تیم خودبرای ما بگویید و این که چه چیزی باعث شد فکر کنید که می توانید این استارتاپ را شروع کنید.

مهرشاد: تیم ما شامل ۳ نفر بنیانگذار و ۳ نفر دیگر هم در زمینه محتوا و برنامه نویسی کمک می کنند .ما حدود ۱۰ سال هست که همدیگر را می شناسیم. نیما ساعدی طراح و گرافیست بوتیک هست. همچنین مدیریت محتوای سایت را هم بر عهده دارد، سامان احمدی و من (مهرشاد موسی خانی) هم برنامه نویس  و مسئول توسعه محصول هستیم.

.

آواتک: آینده خودتان و استارتاپتان را چه طور می بینید؟ به چه نحو برای آینده برنامه ریزی می کنید؟

مهرشاد: بسیار روشن.

ما بازار بزرگی را هدف قرار دادیم و برنامه مشخصی هم داریم و خدا را شکر تا الان هم طبق برنامه و هدف هایمان پیش رفتیم. مطمئنم در آینده نزدیک از استارتاپ ما بیشتر خواهید شنید.

.

آواتک: چه چالش هایی در راه رشد استارتاپ شما وجود دارند؟

مهرشاد: خب؛ چالش عضو جدا نشدنی استارپ هاست! در حال حاضر بزرگترین چالش ما جا انداختن BOTiCk و توانایی هایش به خریدار و فروشنده هاست.

.

آواتک:چه طور با آواتک آشنا شدید؟

مهرشاد: خیلی اتفاقی از طریق یه مصاحبه با سرآوا آشنا شدم و بعد اون هم با آواتک آشنا شدیم، حدوداً 10 روز مونده بود تا ثبت نام چرخه سوم به اتمام برسد.

.

آواتک: تجربه شما با آواتک چه طور بوده است؟

مهرشاد: بسیار عالی. مطمئنم اگر زنده باشیم 50 سال دیگه از آواتک به عنوان یکی از بهترین تجربه هایی که داشتیم صحبت خواهیم کرد.

.

آواتک: چه چیزی در مواقع سختی تیم رو با انگیزه نگه می دارد؟

مهرشاد: فکر می کنم یاد گرفتیم با هم کنار بیاییم. خیلی خوشحالم که در تیم بوتیک کار می کنم. به نظرم مهم ترین ویژگی تیم ما این است که یادگرفتیم مشکلات را حل کنیم و مهم تر از آن هم، اینکه هر اتفاقی هم که بیفتد باز هم کنار هم کار را پیش می بریم.

.

آواتک:بزرگ ترین موفقیت شما تا به این لحظه چه چیزی بوده است؟

مهرشاد: از لحاظ تعداد بازدید کننده و بازدید سایت همچنین تعداد محصولات سایت موفقیت های خوبی داشتیم. در حال حاضر بیش از ۱۰ هزار لباس، نزدیک به ۱۰۰۰ فروشنده در سایت هستند،‌ بدون هیچ مارکتینگ و هزینه ای برای تبلیغات.

.

آواتک:چه توصیه ای دارید برای تیم هایی که قصد دارند یک استارتاپ رو شروع کنند؟

مهرشاد: ۳ تا موضوع هست که برای شروع استارتاپ باید در نظر بگیرید.

تیم تیم تیم

مهم نیست در نهایت ایده چیست و چه کار می کند. مهم افرادی هستند که قرار است این محصول را بسازند . باید بتوانید با اعضای تیمتان زندگی کنید. زیرا زمانی که وارد این کار می شوید دیگر نمی توانید زندگی که قبلا داشتید را تجربه کنید. تمامی فکرتان متمرکز بر روی محصولتان می شود و تنها کسانی که در کنار شما هستند، اعضای تیمتان خواهند بود. پس مطمئن باشید تیم را درست بسازید.

.

آواتک:کتاب استارتاپی مورد علاقه شما چیست؟

مهرشاد: Lean Analytics, Lean Startup

.

آواتک: ابزار productivity مورد علاقه شما چیست؟

مهرشاد: اکسل یکی از بهترین ابزار هایی است که بسیاری از کارها را توسط آن انجام می دهیم.

.

آواتک:بزرگ ترین درسی که از ابتدای کار تا کنون یاد گرفته اید چیست؟

مهرشاد: این است که بر اساس نیاز هایمان ، محصول را نسازیم، حتما بازار را بررسی کنیم، نیاز اکثریت رو پیدا کنیم و اگر محصول را ساختیم، قابلیت هایی که مشتری نیاز دارد را اضافه کنیم ، نه چیزی که حدس می زنیم مورد نیاز است.

logo-botick-avatech

.

نظرات0