مصاحبه با تیم های دوره دوم شتابدهی آواتک، قسمت هفتم: دیمانا

09/22/2015

در قسمت هفتم از مصاحبه با تیم های دوره دوم شتابدهی آواتک با محمد قاسمی یکی از بنیانگذاران تیم دیمانا گفتگو کرده ایم. از شما دعوت می کنیم خواننده این مصاحبه باشید.

آواتک:‌ دیمانا چیست و چه کار می کند؟

محمد: دیمانا اولین نرم افزار آنلاین مدیریت و ارتباط با مشتریان برای مشاورین املاک در ایران می باشد. مشاورین املاک با استفاده از این سیستم آنلاین می توانند به سادگی املاک خود را سازماندهی کنند و برای فروش بیشتر و جذب مشتریان، بر روی وبسایت دیمانا و صفحه شخصی خود، املاک را تبلیغ نمایند. همچنین به سادگی مشاوران خود را مدیریت نمایند و تمامی آمار و اطلاعات مورد نیاز خود را به سادگی هر روز ببینند و بررسی نمایند.

آواتک: ایده دیمانا از کجا آمده است؟

محمد: دیمانا …!!! ایده دیمانا برمیگرده به حدود 2 سال پیش. من و یکی از بنیانگذاران در مسیر دانشگاه هر روز شاهد تعداد زیادی مشاور املاک در یک خیابان بودیم. تعداد زیاد مشاوران املاک در هر منطقه و وجود رقابت بالا میان آن ها و البته بازار کساد املاک ما را به این فکر انداخت که همه ی مشاوران املاک در این راه نیاز به کمک و همراهی دارند تا بتوانند به سادگی پیشرفت و رقابت نمایند.

آواتک: ارزشی که دیمانا ایجاد می کند چیست؟

محمد: ارزش اصلی در این سیستم یک پلتفرم آنلاین قدرتمند اما ساده و کاربردی برای مشاوران املاک می باشد تا در مدیریت کسب و کار، رقابت، تبلیغات و فروش بیشتر، تمام ابزارهای مورد نیاز را در اختیارشان قرار می دهد.

آواتک: راجع به تیم دیمانا برای ما بگویید. کمی از پیشینه بنیان گذار ها و این که چه چیزی باعث شد فکر کنید شما می توانید

این استارتاپ رو شروع کنید.

محمد: تیم فعلی دیمانا با 2 نفر شروع شد و در حال حاضر 4 نفر در این تیم مشغول به فعالیت هستند. همه ی اعضاء تیم دانشجوی مهندسی نرم افزار از دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج می باشند. من با تکنولوژی بزرگ شده ام و همیشه علاقه به مسائل مدیریت کسب و کار و بازاریابی داشته ام که همین مسائل من را از کار اصلی ام، برنامه نویسی دور کرد و در مسیرایجاد استارتاپ ها قرار داد. سپیده بختیاری یکی از بنیان گذاران دیمانا است. علاقه و حوزه فعالیت اش در زمینه طراحی های دیجیتال است. محسن الهامی در مسیر زندگی اش همیشه به دنبال یاد گیری در زمینه ی تکنولوژی های روز و آی تی بوده است و به همین دلیل تجربیات بسیاری را فرا گرفته است. امیر محسن عصاران فعال در زمینه برنامه نویسی و بنیان گزار اولین سرویس میل فارسی (میهن میل) است.

در این تیم همه اعضاء تجربه بنیان گذاری استارتاپ و کار کردن با استارتاپ ها را داشته اند و دستاوردهای زیادی در این مسیر داشته اند ولی رفاقت و دوستی یکی از مهمترین ویژگی های تیم ماست که پنج سال پیش شروع شده و تا به امروز ادامه دارد. به نظر من مهم ترین چیز تو یه استارتاپ داشتن تیم خوب و منسجم هست که خداروشکر دیمانا همیشه این ویژگی را داشته و با همین قدرت داره پیش میره.

آواتک: آینده خودتان و دیمانا را چه طور می بینید؟ به چه نحو برای آینده برنامه ریزی می کنید؟

محمد: دیمانا داره میره که بزرگترین شبکه املاک ایران باشه و بعد از اون به کشورهای همسایه گسترش پیدا کنه. آرزوی ما در “دیمانا” اینه که روزی برسه مردم ایران عزیز دیگه برای خرید و فروش املاک نیاز به قدم زدن تو خیابان های شهر را نداشته باشن.

ما تمام تلاشمونو در این راه برای پیشرفت کشور قرار داده ایم تا بتونیم یک ارزش با ارزش برای هموطن های عزیزمون بسازیم که

تا سال های زیادی افتخاری برای ما باشد.

آواتک: چه چالش هایی در راه رشد دیمانا وجود دارند؟

محمد:‌ ایران کشوری است در حال توسعه.  این ویژگی هم برای ما مناسب و فرصت می باشد و هم تهدید و چالش. کاری که ما باید بکنیم تغییر فرهنگ مردم است که کار ساده ای نیست اما شدنی است. به نظر من “دیمانا” یک انقلاب در صنعت املاک ایران می باشد که با تلاش زیاد می تونیم شاهد تغییرات زیادی در این صنعت باشیم.

آواتک: چه طوری با آواتک آشنا شدید؟

محمد:‌ دفتر قبلی تیم ما که در آن کار می کردیم کوچه بغل آواتک بود و من همیشه ساختمان نقره ای آواتک از پنجره دفتر می دیدم ولی نمی دونستم آواتک اینجاست. بعد از شروع کارمون با چالش های زیادی روبرو شدیم که رفع این چالش ها نیاز به تجربه زیاد داشت و البته مسایل مالی هم از همون ابتدا مشکلاتی را برای ما ایجاد کرد. بعد از آشنا شدن با آواتک در یک رویداد استارتاپی به این نتیجه رسیدم که آواتک همون راه حل مورد نیاز تیم ما هست.

آواتک: تجربه شما با آواتک چه طور بوده است؟

محمد:‌ آواتک، بی تعارف بگم به نظر من از اون شانس های بزرگه که تو زندگی یک بار پیش میاد. به لطف خدا ما هم شانس اینو پیدا

کردیم تا در آواتک کار کنیم. آواتک از همه نظر تجربه بی نظیریه.

آواتک:‌ چه چیزی در مواقع سختی تیم رو با انگیزه نگه می دارد؟

محمد: اول از همه توکل به خدا و بعد از اون افرادی که در کنارت هستن. مربیانی که هر لحظه می تونیم از تجربیاتشون استفاده کنیم و همدلی اعضاء تیم. تجربه تجربه تجربه.

آواتک: بزرگ ترین موفقیت شما تا به این لحظه چه چیزی بوده است؟

محمد: دیمانا تا اینجای کار تونسته بهترین محصول مورد نیاز بازار املاک را پیدا و شروع به ساخت کنه. محصول ما تو نسخه اولیه آماده هست و داریم می ریم وارد بازار بشیم. کلی هم سرمایه گذار مناسب پیدا کردیم و برای حتی یک سال آینده یک برنامه خیلی مناسب چیدیم.

آواتک: چه توصیه ای دارید برای تیم هایی که قصد دارند یک استارتاپ رو شروع کنند؟

محمد: من به عنوان کسی که چند استارتاپ شروع کردم و شکست و موفقیت زیاد داشتم توی این راه می تونم به تیم ها بگم که مهمترین عنصر تو استارتاپ تیم مناسب می باشد. بعد از اون تلاش شبانه روزی و خسته نشدن. استفاده از تجربیات دیگران و بودن در جایی مثل آواتک و رویدادهای استارتاپی میتونه همه جوره کمک کننده باشه. در آخر اینکه توکل به خداوند، هم تیمی خوب تجربه و عاشق این کار بودن همیشه برای یک تیم استارتاپی لازم و ضروری است!!!

Dimana - Logo

نظرات0