نحوه ثبت فرم آنلاین پذیرش آواکمپ

07/12/2016

همانطور که به اطلاع رساندیم پذیرش برای دوره آواکمپ پاییز ۹۵ آغاز شده است و اولین مرحله آن ثبت یک فرم آنلاین است. قبل از اقدام برای ثبت این فرم ضروری است مراحل زیر را به دقت مطالعه کنید تا بتوانید اطلاعات مورد نیاز تیم آواتک برای بررسی بهتر اپلیکیشن را به درستی وارد نمایید. ترجیح اکید ما این است که فرم پذیرش به زبان انگلیسی تکمیل گردد. در صورتی که به هیچ عنوان قادر به پر کردن این فرم به زبان انگلیسی نمی باشید، استفاده از زبان فارسی بلامانع است.

می توانید فرم را به صورت پیش نویس ذخیره کنید و بعدا آن را ویرایش کنید. برای ورود مجدد از صفحه شروع کنید استفاده کنید. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور می توانید فرم خود را مشاهده و ویرایش کنید.  تلاش کنید هر چه سریع تر ثبت نهایی را انجام دهید تا بررسی فرم شما با دقت بیشتری انجام شود. پس از ثبت نهایی امکان ویرایش برای شما وجود نخواهد داشت.

این فرم از سه بخش تشکیل شده است. پس از وارد کردن نام استارتاپ می بایست اطلاعات را به صورت زیر وارد کنید. ضمنا برای راحتی کار، ما برای هر فیلد یک مثال قرار داده ایم.

.

اطلاعات پایه

 Basic info

بخش اول مربوط است به اطلاعات پایه از جمله نام استارتاپ، تعداد و نام هم بنیان گذاران، محل سکونت و اطلاعات تماس. منظور از بنیان گذاران اعضاء دارنده سهام در تیم است نه کارمندان عادی. اگر تعداد بنیان گذاران بیش از یک نفر است، با استفاده از علامت + به تعداد فیلدها اضافه کنید.

نام، نام خانوادگی، شماره تماس، آدرس ایمیل، آیدی اسکایپ (اگر خارج از تهران هستید) ، شهر محل سکونت  (آیدی اسکایپ ضروری نیست)

.

کسب و کار، بازار و محصول:

Business

در سوال ۲ شما باید بتوانید ارزش کلیدی کسب و کار خود را در یک یا حداکثر دو جمله شرح دهید. تلاش کنید توضیح دهید که محصول شما چه می کند و بگویید که چرا مشتریان محصول یا خدمات شما را انتخاب می کنند.

در سوال ۳ توضیح دهید که مشکلی برای مشتریان وجود داشت که سبب شد این استارتاپ را ایجاد کنید. همچنین بگویید این مشتریان چه افرادی هستند.

سوال ۴ مربوط به اندازه بازار شماست. می بایست تخمینی از حجم ریالی بازار خود داشته باشید. (این پست به شما در این محاسبات کمک خواهد کرد).

در سوال ۵ توضیح دهید که چطور می خواهید محصول خود را وارد بازار کنید یا اگر قبلا محصول وارد بازار شده از چه روشی انجام شده است.

سوال ۶ در مورد رقبای شماست. منظور از رقبا کسانی هستند که به هر نحوی (حتی از روش های غیر مشابه با روش شما) نیاز مشتریان شما را بر طرف می کنند. بگویید مشتریان شما در حال حاضر ناچار هستند از چه روشی برای رفع این نیاز استفاده می کنند.

در سوال ۷ توضیح دهید که مدل درآمدی شما چیست و استارتاپ شما چگونه درآمدزایی می کند.

در سوال ۸ مشخص کنید که محصول شما یک وب سایت، اپلیکیشن موبایل و … است. پس از آن بگویید که آیا آن را لانچ کرده اید و اگر بله چه تعداد مشتری دارید.

در سوال ۹ اگر محصول شما آنلاین است لینک مربوط به آن را وارد کنید و اگر هنوز لانچ نشده، URL دمو را وارد کنید.

.

وضعیت بنیان گذاران و تیم:

Team

 

در جواب به سوال ۱۰ می بایست شرح دهید  که اعضاء تیم چگونه با هم آشنا شده اند و چه مدتی است که بر روی این استارتاپ کار می کنند.

در سوال ۱۱ مشخص کنید که هر یک از اعضاء تیم (چه بنیان گذاران و چه کارمندان) دقیقا چه نقشی در تیم دارند و مسئولیت های هر یک چیست.

در سوال ۱۲ باید بتوانید بگویید که چه چیزی باعث می شود که شما بهترین تیم برای ساختن این استارتاپ باشید، چه از نظر تنوع در  توانایی و تخصص اعضاء تیم و چه از نظر کار تیمی.

سوال ۱۳ مربوط به سن، سابقه کار، دانشگاه محل تحصیل، میزان تحصیلات اعضاء تیم است که می بایست به تفکیک مشخص شود.

در سوال ۱۴ بگویید که آیا در حال حاضر به تحصیل یا کار (غیر از استارتاپ خود) مشغول هستید یا خیر. در ادامه بگویید که آیا در صورت پذیرفته شدن در آواتک حاضرید به طور کامل بر روی استارتاپ خود متمرکز شوید؟

سوال ۱۵ مربوط به تیم هایی است که در تهران مستقر نیستند. تیم های خارج از تهران می بایست مشخ کنند که آیا امکان نقل مکان به تهران در طول دوره را دارند یا خیر.

در سوال ۱۶ بگویید که استارتاپ شما تا به حال چه دستاوردهایی داشته است. (برای مثال میزان رشد بالا یا جذب تعداد بالای  مشتریان و …). پس از آن شرح دهید که چه دیدی از استارتاپ خود در ۶ ماه آینده دارید (به عنوان مثال تعداد مشتریان، تعداد بازدیدکنندگان، میزان درآمد و …)

در جواب سوال ۱۷ بگویید که چرا  می خواهید در آواکمپ شرکت کنید و فکر می کنید آواکمپ چه کمکی می تواند به استارتاپ شما بکند.

برای سوال ۱۸ لازم است که یک ویدیوی کوتاه (حداکثر 1 دقیقه) تهیه کنید و در آن تیم را معرفی کرده و بگویید کسب و کارتان چیست. سپس آن را در آپارات، YouTube یا Vimeo قرار دهید و لینک آن را برای ما ارسال کنید.

.

در سوال ۱۹ به ما بگویید که چطور با آواتک آشنا شده اید.

.

اگر سوالی در رابطه با پذیرش دارید با ایمیل apply@http://avatech.ir‌ در تماس باشید.

.

بازگشت به لینک پذیرش

نظرات0