شروع پذیرش در دوره چهارم شتابدهی آواتک به همراه نکاتی برای پر کردن فرم پذیرش

02/13/2016

به اطلاع می‌ رسانیم که فرآیند پذیرش در دوره چهارم شتابدهی آواتک آغاز گردیده است. برای اطلاعات بیشتر، پیش از شروع این فرآیند به صفحه سوالات متداول مراجه کنید. همچنین مهلت فرآیند پذیرش تا تاریخ ۵ فروردین ۹۵ خواهد بود. با این وجود بهتر است انجام این فرآیند به روزهای پایانی موکول نشود چرا که اعضاء تیم آواتک مهلت بیشتری برای بررسی استارتاپ شما خواهند داشت.برای ثبت نام به این لینک بروید. پیش از ادامه توصیه می کنیم که ادامه مطلب که راهنمای پاسخگویی به سوالات است را بخوانید:

بخش اول مربوط است به اطلاعات پایه از جمله نام استارتاپ، تعداد و نام هم بنیان گذاران و اطلاعات تماس. منظور از بنیان گذاران اعضاء دارنده سهام در تیم است نه کارمندان عادی. اگر تعداد بنیان گذاران بیش از یک نفر است، با انتخاب تعداد آن ها فیلدهای مورد نیاز  باز خواهند شد.

بخش دوم سوالات در مورد وضعیت هم بنیان گذاران می باشد. شما در این قسمت در مورد وضعیت تیم، مدت زمان همکاری با یکدیگر (به صورت مختصر بدون نیاز به بیان جزییات)، نقش هر یک از اعضاء تیم (لازم است این نقش به همراه مسئولیت های آن به خوبی شرح داده شود و اگر عضوی بیش از یک نقش دارد، توضیح کامل داده شود)، سن، سابقه کاری، مدرک تحصیلی، وضعیت نظام وظیفه، شهر محل زندگی و انگیزه هایتان برای شروع و ادامه مسیر در استارتاپ خود را شرح خواهید داد.در مورد سابقه تحصیلی و کاری سعی کنید مهم ترین و مرتبط ترین آن ها را بیان کنید. اگر اعضایی در تیم شما کار می کنند که از بنیان گذاران نیستند و فقط کارمند هستند (چه حقوق دریافت کنند چه خیر) آن ها را نام ببرید و نقش آن ها را نیز شرح دهید. از انگیزه خودبرای ساختن یک استارتاپ بگویید و این که چرا آن را به مشاغل عادی ترجیح داده اید.

توجه داشته باشید که برخی از این سوالات می بایست توسط تک تک بنیان گذاران پاسخ داده شوند.

قسمت سوم سوالات مربوط به اطلاعات اولیه استارتاپ است. در این بخش می بایست توضیح دهید که استارتاپ شما در چه مرحله ای است بدین مفهوم که آیا در حد یک ایده بوده و یا محصول ساخته شده و یا حتی این که این محصول آنلاین است یا خیر. در صورت وجود محصول، URL مربوط به آن را وارد نمایید. همچنین در این قسمت یک ویدیوی کوتاه (کمتر از یک دقیقه) از تیمتان قرار دهید و در آن کسب و کار خود را مختصر شرح دهید. هیچ نیازی نیست که این ویدیو حرفه ای باشد. می توانید با دوربین موبایل و لپ تاپ این ویدیو را ضبط کنید و آن را در آپارات یا Vimeo قرار دهید و لینک آن را قرار دهید. در این بخش فقط در صورتی یک صفحه در مورد محصول خود را آپلود کنید که دمو ندارید و یا محصول شما آنلاین نیست.

در قسمت چهارم به جزییات بیشتری می پردازیم. شما باید قادر باشید کسب و کار و ارزش کلیدی آن را در کمتر از ۲۰۰ کاراکتر (یک جمله) شرح دهید. این به مفهوم ارائه آسانسوری(elevator pitch) است. برای آشنایی بیشتر با این موضوع اینجا و اینجا را بخوانید. همچنین می بایست توضیح دهید چرا این ایده را انتخاب کرده اید و تخصص شما در این زمینه چیست. توضیح دهید که می خواهید چه افرادی مشتریان اولیه شما باشند (برای درک بهتر می توانید اینجا و اینجا را بخوانید) و بگویید چه مشکلی برای مشتریان وجود دارد که شما را ترغیب به ساخت این محصول کرده است. این که چگونه کسب درآمد می کنید یا خواهید کرد را شرح دهید (مدل درآمدی نظیر حق عضویت، تبلیغات، درصد و …) و بگویید که رقیبی در داخل یا خارج ایران دارید یا خیر؛ اگر بله چه چیزی شما را متمایز می کند (رقبا را به ما معرفی کنید). منظور ما از رقبا کسانی نیست که دقیقاً کار شما را انجام دهند بلکه افرادی که به هر نحوی می توانند مسئله مشتریان شما را حل کنند. توضیح دهید که چگونه مطمئن می شوید که کاربران از محصول یا خدمات شما بهره می برند و اگر همین الان کاربر دارید تعداد آن ها چقدر است. در حال حاضر چه چالشی در راه خود دارید و چه بخشی را می خواهید بهبود بخشید (آواتک چگونه می تواند به شما کمک کند). همچنین بگویید که یک سال بعد استارتاپ خود را در کجا می بینید. در این اعداد دقیق مورد نیاز نیست. تنها می خواهیم بدانیم که رویای شما چیست.

در بخش پنجم توضیح دهید آیا طی یک سال آینده حاضرید انحصاراً بر روی این پروژه کار کنید، اگر نه چرا؟ بگویید که آیا برای استارتاپ خود شرکتی ثبت کرده اید یا خیر، اگر بله ساختار سهام شما چگونه است. توضیح دهید که آیا تمامی سهامداران  در تیم اصلی مشغول هستند یا خیر. همچنین شرح دهید چرا تمایل دارید به آواتک بپیوندید. به ما بگویید چگونه با آواتک آشنا شدید و این که آیا پیش از این در رویداد استارتاپی دیگری (نظیر استارتاپ ویکند، اردوی استارتاپی، استارتاپ گرایند، همفکر و …) شرکت کرده اید یا خیر. اگر مربیان یا تیم های ما را می شناسید آن ها را نام ببرید.

نظرات0