استارتاپ های آواتک در جشنواره کارآفرینی پُل

02/03/2015

یکی از بزرگترین چالش هایی که ایران در دهه های اخیر با آن مواجه بوده، موضوع فرار مغزها (Brain Drain) است. موفقیت چشمگیری که کارآفرینان ایرانی در خارج از ایران بخصوص در سیلیکون ولی بدست آورده اند، نشان از توانمندی این استعدادهاست. اکنون با رشد موضوع کارآفرینی و ظهور داستان ها موفق و تقویت بخش خصوصی در کشور، امید می رود فضایی مهیا شود که در آن استعدادها بتوانند در کشور خودمان رشد کرده و شکوفا شوند. اما این امر بدون اتصال به تجربیات موفق جهانی میسر نیست. موضوعی که در سال های اخیر به شدت تحت تاثیر تحریم ها قرار گرفته است و امکان انتقال این دانش و تجربیات را به حداقل رساند.

سال گذشته «کنفرانس پل» با هدف ایجاد پلی بین کارآفرینان موفق ایرانی در داخل و خارج ایران برای اشتراک گذاری تجربیات در دانشگاه برکلی آمریکا برگزار شد. در این رویداد که با حضور بیش از 500 نفر برگزار شد برخی از کارآفرینان حوزه فناوری ایران از جمله بنیانگذاران همکاران سیستم، افرانت، فناپ، کافه بازار و تخفیفان حضور داشتند.

 

با مشاهده دستاوردهای موفق این رویداد، کمیته راهبری«کنفرانس بریج (iBridges)» تصمیم به ادامه برگزاری سالانه این رویداد گرفت. از این رو کنفرانس پل با حضور بیش از 2000 کارآفرین ایرانی داخل و خارج کشور در شهر برلین آلمان از 14 تا 16 خردادماه سال 1394 (4 تا 6 ماه ژوئن 2015) برگزار خواهد شد.

 

این رویداد قصد دارد، پلی برای انتقال تجربیات و توانمندی‌های کارآفرینان ایرانی در سراسر جهان باشد. هدف اصلی برگزاری این کنفرانس، علاوه بر ارزش نهادن به خلاقیت و نوآوری؛ شناسایی و تقدیر از صاحبان ایده و کسب و کارهای نوپا در میان کارآفرینان موفق ایرانی است. در این کنفرانس، زمینه هم افزایی، بالابردن ظرفیت توانمندی و ایجاد ارتباط موثر بین کارآفرینان ایرانی داخل و خارج کشور فراهم خواهد شد و شرایط مناسبی در راستای همکاری و تبادل ایده و دانش روز بین آنان به وجود خواهد آمد.

 

شتابدهنده آواتک یکی از حامیان تجاری این جشنواره است. قرار است 11 تیم استارتاپی اولین چرخه  آواتک، با هدف معرفی خود در عرصه جهانی و ایجاد بستری برای رشد شبکه و دانش خود به برلین سفر کنند.

 

مخاطبین اصلی جشنواره، کارآفرینان، صاحبان ایده، نخبگان و دانشجویان سراسر کشور می باشند. بنابراین اگر شما نیز دارای طرح یا ایده ی خاصی هستید و یا به دنبال راه اندازی کسب و کار خود هستید، می توانید در این جشنواره شرکت نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت نام به آدرس اینترنتی http://i-aim.org/ibridge مراجعه نمایید.

نظرات0