مصاحبه با مربیان آواتک – قسمت چهارم: پارسا غفاری

02/10/2016

در این قسمت از سری مصاحبه ها با مربیان آواتک، با پارسا غفاری مدیرعامل Aylien گفتگو کرده ایم.

آواتک: راجع به سوابق خود و زمینه کار فعلی خود برای ما بگویید.

پارسا:Aylien یک ارائه دهنده پیشرو خدمات و فناوری­ های تحلیل متن است و معنی آن این است که ما از هوش مصنوعی و تکنیک ­های مربوط به یادگیری ماشین برای ساخت فناوری­ هایی در جهت استخراج معنا و داده از دل محتوای متنی (مثلا اخبار یا توئیت) استفاده می­ کنیم و این فناوری را به هزاران تولیدکننده و دانشمند داده در سراسر جهان ارائه می­ کنیم. در مورد شخص خودم، من در تمام طول دوران حرفه­ ایم روی کسب و کارهای ­های نرم­ افزاری کار کرده ­ام و طی چند سال گذشته تمرکزم روی هوش مصنوعی و زیر دامنه ­هایی مثل پردازش طبیعی زبان هم به ­عنوان کارآفرین و هم به عنوان محقق تازه­ کار بوده است.

آواتک: بزرگ‌ترین دستاورد شما تا به امروز چه چیزی بوده است و بیش از همه به چه چیزی افتخار می کنید؟

پارسا: خوشحال و قدردانم که شانس کار کردن با بعضی از باهوش­ ترین، مهربان­ ترین و جالب ­ترین افراد را داشته ­ام، روی مسائلی بسیار جذاب. ساختن شرکتی که بتواند روی پای خودش بایستد و محصولات فوق­العاده­ای بسازد که برای هزاران نفر ایجاد ارزش کند، در حالی که مرزهای علم و دانش بشری را گسترش می­ دهد، چیزی است که می­خواسته­ ام به آن برسم.

آواتک: تا به حال مربی داشته‌اید؟ اگر بله، کدام مربی برای شما از بقیه تأثیرگذارتر بوده و تجربه‌تان با این مربی چطور بوده است؟

پارسا:قطعا. به ­عنوان یک مؤسس تنها من باید خودم را با کسانی­ که در موضوعات خاصی از من برتر هستند محاصره می­کردم، چه کاری چه شخصی. و به همه آنها به­ عنوان الگو و شبکه پشتیبانی­ ام نگاه می­ کنم. این شامل اعضای عالی تیممان و هیئت مشاوره بی­ نظیرمان می­شود که شامل افراد با تجربه ­ای در زمینه فناوری و تحقیق مانند Sean O’Sullivan, Cyril Ebersweik, Shawn Broderick Bill Liao و دکتر John Breslin می­شود.

آواتک: بزرگ‌ترین چالش شما تا امروز چه چیزی بوده است و چه درسی از آن گرفته‌اید؟

پارسا: نمی ­توانم یک چالش مشخص را نام ببرم، اما جذب سرمایه، تغییر مکان به یک کشور دیگر، راضی نگه داشتن تیم، سرمایه­ گذاران و مشتریان، حفظ تمرکز و غیره همگی چالش بر انگیز هستند. بالاخره یاد خواهید گرفت چطور با این چالش­ ها روبه رو شوید و اینجاست که بر آنها غلبه می­ کنید. در مورد چیزهایی که آموخته ­­ام، فکر کنم استواری، تفکر تحلیلی، توانایی رو در رو شدن با مشکلات پیچیده و در عین حال حفظ یک ذهن آزاد، داشتن رویکرد سیستماتیک و غیره.

آواتک: ابزار productivity‌ پرکاربرد مورد علاقه شما چیست؟

پارسا:احتمالا Slack، همراه با بسیاری ترکیبات با برنامه­های دیگر. غیر از آن، من تقریبا توی Google APPS زندگی می­کنم ولی Apple Reminder را همراه با Siri و IFTTT خیلی دوست دارم.

آواتک: کتاب استارتاپی مورد علاقه شما کدام است؟

پارسا: بدون شک “چیزهای سخت درباره چیزهای سخت” نوشته Ben Horowitz.
هر مؤسسی باید این کتاب را بخواند، چرا که درباره پیچیدگی های ساخت و گسترش یک شرکت حرف می­ زند، نه مسائلی که بیشتر به شانس مربوط است.

آواتک: چرا کارآفرینی را به عنوان حرفه خود انتخاب کردید؟

پارسا: کارآفرینی مرا انتخاب کرد. جدا از شوخی، مسیر انقدر طبیعی و نرم بود که به یاد نمی­ آورم آیا تصمیم هوشیارانه ­ای گرفتم یا نه. متاسفم که در این مورد نمی­ توانم بیشتر کمک کنم.

آواتک: به غیر از مربیان چه افرادی در مسیر کارآفرینی به شما کمک کرده‌اند؟

پارسا: خواندن، صحبت با کارافرینان دیگر و پشتیبانی خانواده و دوستانم.

آواتک: به چه استارتاپی بیش از همه علاقه دارید؟

پارسا: Quora را دوست دارم. همینطور از باز بودن و شفافیت Buffer خوشم می آید.

آواتک: چه کسی بیش از همه روی شما تأثیر گذاشته است؟

پارسا: همیشه سعی کرده ام از افراد بت نسازم، و از هر کس و همه کس تا جایی که می توانم یاد بگیرم. اما “پیشگامان فکری” محبوب من در دنیای فناوری/استارت اپ که بیش از بقیه با نظراتشان موافقم Marc Andersser ،Peter Thiel و Larry Page هستند.

آواتک: زمان خود را بیشتر صرف چه کارهایی می‌کنید؟

پارسا: به عنوان یک مؤسس تک و تنها مسئولیت های متنوعی به عهده دارید. ممکن است نیم ساعت حسابدار باشم، ساعت بعدی فروشنده یا مدیر پروژه. هر چند این قضیه طی یک سال گذشته بسیار تغییر کرده است، با گسترش تیممان من می توانم روی مسائل سطح بالا تمرکز کنم.

آواتک: تیم ها می‌بایست چگونه خود را برای جلسات با مربیان خود آماده کنند؟

پارسا: یک مساله مشخص اگر امکانش باشد. در غیر این صورت باید با هم یکی پیدا کنیم 😉

آواتک: تیم ها چگونه می توانند تشخیص دهند کدام مربی مناسب آنهاست؟

پارسا: جدا از توجه کلی به مرتبط بودن – از دید دامنه، حوزه و پیش زمینه فعالیت – مربیتان را همانطور انتخاب کنید که دوستتان را انتخاب می کنید. این ها آدم هایی هستند که شما بلافاصله یا نهایتا به آن ها احترام می گذارید و عمیقا به ایشان اعتماد دارید و می توانید آزادانه اخبار خوب و بد شرکتتان را با آن ها در میان بگذارید.

آواتک: چه توصیه‌ای برای کارآفرینان جوان دارید؟

پارسا:

– پیدا کنید که چه استعداد، مشکل یا ویژگی به عنوان یک فرد منحصر به شماست و سعی کنید شرکتتان را حول آن بنا کنید. اگر نمی دانید چه چیزی در مورد شما منحصر بفرد است، عمیق ترین علایقتان را که همواره درگیر آنها هستید دنبال کنید.

-در روزهای اول یک استارتاپ، بسیاری از چیز ها با هم در تضاد هستند. پس سعی کنید در روزهای اول بصورت بهینه یاد بگیرید و بیش از حد برای آینده قول ندهید.

-شکست را جشن نگیرید. شکست خوردن اشکالی ندارد، اما در نهایت شما هستید که باید آن را به پیروزی بدل کنید. برنامه ریزی کنید و وقتی کارها خوب پیش نرفت مسئولیتش را به عهده بگیرید.

– استارت آپ ها دشوار هستند، بیاموزید که درجه ای از استرس را که بیشتر افراد را از پا در می آورد تحمل کنید، هر چه زودتر بهتر.

نظرات0