مصاحبه با مربیان آواتک – قسمت پنجم: شروین مشایخ

02/17/2016

امروز و در قسمت پنجم از سری مصاحبه های آواتک با مربیان، گفتگو با شروین مشایخ را منتشر کرده ایم. در ادامه مطلب خواننده نظرات شروین باشید.

آواتک: راجع به سوابق خود و زمینه کار فعلی خود برای ما بگویید.

شروین: من حدود ۱۰ سال است که در حوزه‌ی طراحی و توسعه دیجیتال با شرکت‌های ایرانی و بین‌المللی همکاری می‌کنم. در حال حاضر نیز، مشاور دیجیتال ۳ شرکت فعال ایرانی و بین المللی بوده و به علاوه به صورت مربی با تیم آواتک همکاری دارم.

.

آواتک: تا به حال مربی داشته‌اید؟ اگر بله، کدام مربی برای شما از بقیه تأثیرگذارتر بوده و تجربه‌تان با این مربی چطور بوده است؟

شروین: قطعا. من چندین نفر را به عنوان مربی (Mentor) در کنار خود داشتم زیرا که باور دارم نیاز نیست که ما همه شقوق ممکن هر اتفاق را خودمان تجربه کنیم. من عمیقا باور دارم که بسیاری اوقات، یک جمله کوتاه می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

.

آواتک: بزرگ‌ترین چالش شما تا امروز چه چیزی بوده است و چه درسی از آن گرفته‌اید؟

شروین: بزرگترین چالش من دوری از ایده‌آل گرایی بوده و درسی که از آن گرفتم این است که انسان و یا کاری که ارایه می‌دهم به کمال نرسیده است و همواره امکان پیشرفت وجود دارد.

.

آواتک: ابزار productivity‌ پرکاربرد مورد علاقه شما چیست؟

شروین:

Ever note

Google Calendar

Any. Do

.

آواتک: کتاب استارتاپی مورد علاقه شما کدام است؟

شروین:

“کار دوباره” نوشته Jason Fried و David Heinemeier Hansson

“از خوب به عالی” نوشته James C. Collins

.

آواتک: چرا کارآفرینی را به عنوان حرفه خود انتخاب کردید؟

شروین: از زمانی که به خاطر دارم ، کار کردن برای سایرین را دوست نداشتم و همواره انرژی و توانم را معطوف به ساختن کسب‌و‌کاری برای خودم کرده‌ام. اما دلیل اصلی اشتیاقم برای کارآفرینی، هیجان، رویارویی با چالش‌ها و ساخت کسب و کارهای نوآورانه بود.

.

آواتک: به غیر از مربیان چه افرادی در مسیر کارآفرینی به شما کمک کرده‌اند؟

شروین: از جمله این افراد می توانم به نامزدم اشاره کنم، که علاوه بر پشتیبانی بی دریغ با نظرات به موقع و نقدهای بی تعارف روز به روز در رشد من تاثیر چشم گیری داشته است.

.

آواتک: به چه استارتاپی بیش از همه علاقه دارید؟

شروین: می توانم به Mailchimp اشاره کنم. مدل برندنیگ، رویکردشان به دنیا و توجه شان به کوچکترین جزئیات از طریق UI و UX بسیار فوق العاده است.

.

آواتک: زمان خود را بیشتر صرف چه کارهایی می‌کنید؟

شروین: در زمان‌هایی که کار نمی‌کنم، به خواندن مقالات و کتاب هایی در زمینه‌های طراحی رابط کاربری، تجربه کاربری و کسب و کار می‌پردازم؛ اما بیشتر وقت من به طراحی و مشاوره برای کسب و کار ها می‌گذرد.

.

آواتک: تیم ها چگونه می توانند تشخیص دهند کدام مربی مناسب آنهاست؟

شروین: پیشنهاد می‌کنم که در مورد مربی‌های حاضر در مجموعه بیشتر بدانند. بزرگترین اتلاف وقت برای تیم‌ها در این مقطع این است که مربی انتخابیشان صلاحیت جواب دادن به سوالات تیم‌ها را نداشته باشد. در مرحله بعد برای جلسات خود با مربی‌شان استراتژی داشته باشند و بیهوده و بی هدف سوال نپرسند.

.

آواتک: چه توصیه‌ای برای کارآفرینان جوان دارید؟

شروین: می‌توانم آن را در یک جمله بگویم “Keep It Simple”، کارت را همیشه به ساده‌ترین حالت ممکن انجام بده و بعد بر اساس بازخوردهایی که دریافت می‌کنی، آن را بهتر بساز.

 

نظرات0