مصاحبه با مربیان آواتک – قسمت اول: کیان فروغی

01/20/2016

Kiyan Foroughi

از امروز با سری مصاحبه هایی به صورت هفتگی با مربیان آواتک همراه شما خواهیم بود. این هفته با کیان فروغی بنیان گذار و مدیرعامل سابق بوتیکا (Boticca) و مدیر فعلی گرنا (Garena) گفتگو کرده ایم.

آواتک: راجع به سوابق خود و زمینه کار فعلی خود برای ما بگویید.

کیان: من در حال حاضر عضوی از گروه مدیریت ارشد گرنا هستم، یک شرکت اینترنتی بزرگ و متنوع که مرکز آن در سنگاپور است و دراقصا نقاط آسیای جنوب شرقی و حالا ایران، فعالیت دارد. من مسئول عملیات تجارت همراه (shoppeeapp)، تیم جدید فروش که عهده دار گسترش بین المللی گروه است و بخش سرمایه گذاری و M&A هستم. پیش از این من مؤسس و مدیر ارشد اجرایی بوتیکا بودم که یک فروشگاه جامع برای طراحان لباس در سراسر دنیاست که ما آن را سال پیش به یک فروشگاه در بریتانیا فروختیم. من مسیر شغلی ام را در نیویورک در حوزه investment banking شروع کردم و بعد از آن در حوزه مؤسسات سرمایه گذاری خصوصی در لندن ادامه دادم.

آواتک: بزرگ‌ترین دستاورد شما تا به امروز چه چیزی بوده است و بیش از همه به چه چیزی افتخار می کنید؟

کیان: بزرگترین دستاورد شغلی ام آموختن قدمهایی است که برای CEO بودن، مدیر ارشد “راهگشایی” باید برداشته شوند. کسی که فضا و بستر را برای دیگران فراهم می کند تا بتوانند به صورت فردی در آن کار کنند، موفق شوند و رشد کنند. من وقت زیادی را قبلاً در بوتیکا و حالا در گرنا صرفِ این کرده ام. بدون شک نتیجه بخش بوده ولی برای تبدیل شدن به چنین رهبری به جهش فردی بزرگی نیاز است.

آواتک: تا به حال مربی داشته‌اید؟ اگر بله، کدام مربی برای شما از بقیه تأثیرگذارتر بوده و تجربه‌تان با این مربی چطور بوده است؟

کیان: راستش را بخواهید هیچگاه یک الگوی رسمی نداشته ام. شاید این اشتباه بوده. با این حال، برخی اعضای هیئت مدیره و سرمایه گذاران در بوتیکا برای حل بسیاری چالش ها و عبور از دوران های سخت به من کمک کرده اند.

آواتک: بزرگ‌ترین چالش شما تا امروز چه چیزی بوده است و چه درسی از آن گرفته‌اید؟

کیان: چند سال پیش به خاطر توقف رشد، ساختار بوتیکا را به طور کامل بازسازی کردم که طی آن مجبور بودم 30% از کارکنان را در طول یک روز اخراج کنم (برای به خدمت گرفتن افراد مناسب). برند کسب و کارمان را از نو ساختم و محصول را به شدت ساده سازی کردم. در ابتدا دوران خیلی سختی بود زیرا روی روحیه و فضای شرکت تأثیر گداشت. اما در نهایت ما قوی تر از قبل شدیم وشرکت “فرمول” خودش را کشف کرد.

آنچه آموخته ام این است که وقتی با چیزی که خیلی “بد” است مواجه می شوید، همیشه راهی برای عبور وجود دارد و همه چیز به آن ترسناکی که به نظر می رسد نیست. همانطور که رابرت فراست شاعر می گوید: “در سه کلمه می توانم هرآنچه در باره ی زندگی آموخته ام را بیان کنم، همیشه ادامه می یابد.”

آواتک: ابزار productivity‌ پرکاربرد مورد علاقه شما چیست؟

کیان: Trello. تمام زندگی من یک بردِ کابان عظیم الجثه است! من از این روش برای آگاه بودن از آنچه گروه ها در 7 کشور مختلف در حال انجامش هستند استفاده می کنم. ترلو این امکان را می دهد که تمام این بردها را ایجاد کنم و فعالیت ها و اولویت هایمان را زیر نظر داشته باشم.

آواتک: کتاب استارتاپی مورد علاقه شما کدام است؟

کیان: من هفته ای یک کتاب می خوانم (معمولاً در مسیر رفت و آمد به کار) پس انتخاب یک کتاب برایم سخت است. کتاب های محبوبم اینها هستند: “کمپانی خلاقیت” نوشته Ed Catmull یکی از مؤسسان پیکسار درباره ی اینکه چطور یک فضای خلاق کاری را ایجاد و حفظ کنید. “از خوب به عالی” کتاب کلاسیک Jim Collins؛ کتاب “مدیریت خروجی زیاد” نوشته Andy Grove (مدیر عامل سابق اینتل)، که یک کتاب جاودان برای هر مدیر در حوزه ی تکنولوژی است. و کتاب “ضروری نگری” از Greg McKweon که به شما آموزش می دهد چطور بر آنچه در زندگی و کار مهم است، تمرکز کنید.

آواتک: چرا کارآفرینی را به عنوان حرفه خود انتخاب کردید؟

کیان: فکر نمی کنم این یک انتخاب خودآگاه بوده باشد. من فقط علاقه مند بودم فراز و نشیب احساسی ساخت یک کسب و کار را تجربه کنم و بیاموزم که چگونه به طور مستمر به عنوان یک فرد در زندگی کاری و شخصی همراه با شرکت رشد و تکامل پیدا کنم. شرکتی که در هر مرحله از حیاتش نیازهای متفاوتی از مؤسسش دارد.

آواتک: به غیر از مربیان چه افرادی در مسیر کارآفرینی به شما کمک کرده‌اند؟

کیان: همسر آینده ام، والدینم و موسیقی J Dilla، قبیله ای به نام کوئست و تهیه کننده ی ژاپنی Nujabes.

آواتک: به چه استارتاپی بیش از همه علاقه دارید؟

کیان: من دانش پژوه و علاقه مند برندینگ و فروش سبک زندگی/ تجربه هستم. در نتیجه “استارتاپی” که بیش از همه دوستش دارم Airbnb است. مدل برندنیگ، رویکردشان به دنیا و توجه شان به کوچکترین جزئیات از طریق UI و UX بسیار فوق العاده است.

آواتک: چه کسی بیش از همه روی شما تأثیر گذاشته است؟

کیان: صادقانه بگویم شخص خاصی نبوده. من در زمینه های مختلف از آدمهای مختلف تأثیر می گیرم. و این از کارآفرینان موفق تا دوستان و همسر آینده و خانواده متغیر است.

آواتک: زمان خود را بیشتر صرف چه کارهایی می‌کنید؟

کیان: در چند سال اخیر آموخته ام که در زندگی ام تعادل برقرار کنم، قبل از آن فقط کار بود و کار و کار. اما این رفتار سالمی نیست و ساختن یک کسب و کار شبیه ماراتن است نه دوی سرعت، باید یاد بگیرید که انرژی تان را تقسیم کنید.

من آدم سحرخیزی هستم. برای دویدن یا ورزش در باشگاه ساعت 6 از خانه خارج می شوم و ساعت 7:30 در دفتر کارم هستم تا چند ساعتی آنجا تنها باشم و پربهره ترین بخش کارم را انجام دهم. همانطور که گفتم سعی می کنم هفته ای یک کتاب بخوانم و دوست دارم با خودم وقت بگذرانم، با نامزدم آسیا را کشف کنم، غذای خوب بخورم و یاد بگیرم که تلفنم را خاموش کنم تا از با هم بودنمان نهایت استفاده را ببرم و به تعادل دست یابم.

آواتک: تیم ها می‌بایست چگونه خود را برای جلسات با مربیان خود آماده کنند؟

کیان: شجاع باشید. با سؤال های دشوار و حقایق مربوط به کسب و کارتان روبه رو شوید. اگر این طور نباشد گرفتن تصمیم های درست در مورد آینده کسب و کار غیرممکن خواهد بود.

وقتی این کار را انجام دادید، این سؤال ها را از مربی ها بپرسید. آنها برای همین آنجا هستند. شاید جواب ها را ندانند ولی می توانند مسیری را به شما نشان دهند که برای یافتن جواب ها در آن قدم بگذارید.

آواتک: تیم ها چگونه می توانند تشخیص دهند کدام مربی مناسب آنهاست؟

کیان: به نظر من بهترین مربیان آنهایی هستند که بتوانند بی رحمانه روراست و رک نظرشان را در باره کسب و کار به شما بگویند. اگر فکر می کنند کسب و کار خیلی بدی است، باید بتوانند این را ابراز کنند. آنها افرادی هستند که چیزی را که شما باید بشنوید ولی هیچ کس جرأت گفتنش را ندارد به شما می گویند.

آواتک: چه توصیه‌ای برای کارآفرینان جوان دارید؟

کیان: چهارنکته

– برای سفر روحی روانی پیش رو آماده باشید.

– آماده شکست باشید و آن را به عنوان بخشی از فرآیند موفقیت بپذیرید.

– همیشه در حال آموختن باشید، مثل کسب و کارتان، شما هم هیچگاه محصول کامل شده ای نیستید.

– تعادل. زندگی و آدم های دور و برتان را فراموش نکنید.

کارآفرینی یا هرآنچه در زندگی انجام داده اید متفاوت است. یکی از چالش برانگیزترین و البته پرثمرترین کارهاست.

نظرات0