مصاحبه با مربیان آواتک – قسمت هشتم: کاوه یزدی فرد

03/09/2016

در قسمت هشتم مصاحبه های ما با مربیان آواتک، به سراغ کاوه یزدی فرد رفته ایم. در ادامه مطلب خواننده نظرات کاوه باشید.

.

آواتک: برای ما درباره پیش زمینه و حوزه فعالیتتان بگویید.

کاوه: اولین کارهایی که شروع کردم، از دوران دبیرستان بود: تابستان ها، در چاپخانه پدربزرگم، یا کارگاه تراشکاری یکی از دوستان پدرم، و بعد طی دانشگاه، تدریس خصوصی به دانش آموزان خارجی مدرسه بین المللی. شغل های بعدی من به خاطر رشته های کارشناسی (مهندسی شیمی) و کارشناسی ارشدم (مهندسی بیوتکنولوژی) در شرکت های طراحی مخازن و تجهیزات نفتی، و سپس در چند شرکت بزرگ داروسازی مثل زکریا و اکسیر بود، اما با توجه به ادامه تحصیل در MBA، به عنوان مدیر عامل شرکت خدمات بازاریابی گروه غذایی کاله-سولیکو (با نام آتی­بال) و سپس به عنوان مدیر تحقیقات بازار و استراتژی مجموعه کاله-سولیکو کارم را ادامه دادم. تا این که در نهایت به شرکت سرآوا پیوستم.

در سرآوا تمرکزم بیشتر بر روی موفقیت استارتاپ ها و رشد آن هاست. به آن ها کمک می کنم که مدل کسب و کار خود را دقیق تر طراحی کنند، استراتژی خود را بفهمند و تدوین کنند، و شاخص های کلیدی عملکرد خود به طور مداوم پایش نمایند. هم چنین در سرآوا، روندهای روز دنیا را و موارد مشابه بین المللی را پایش می کنیم، تا برای بهینه کردن ارزش سهامداران، بهترین تصمیمات را به کمک این داده ها بگیریم.

.

آواتک: بزرگترین دستاوردتان چه بوده و به چه چیز بیش از همه افتخار می کنید.

کاوه: شاید ارزشمندترین دستیافته من، پیش بردن ابعاد مختلف زندگی و تعادل نسبی در همه آن ها بوده؛ رسیدن به درس و کار و علایق شخصی مثل زبان های مختلف و موسیقی و گسترش و حفظ شبکه ارتباطات، و از همه مهم تر خانواده نیاز به زمان و انگیزه بسیاری دارد. در کنار آن، آمادگی و توانم برای تغییر باعث شده هموارد خودم را در معرض تجربه های جدید بگذارم، و از اصلاح خودم و مسیرم نترسم.

.

آواتک:بزرگ‌ترین چالش شما تا امروز چه چیزی بوده است و چه درسی از آن گرفته‌اید؟

کاوه: مدیریت منابع انسانی، انگیزش و مدیریت عملکرد افراد زیرمجموعه، به خصوص در زمان هایی که در جایگاه رهبری سازمانی بوده ام، همیشه با موارد جدید و چالش های جذاب همراه بوده است. مواردی که احساس می کردم، اولین استفاده من از این چالش ها بازنگری در خودم، مطالعه بیشتر در مورد تیپ های شخصیتی و روش های یادگیری بود، و مطمئنم در این زمینه بسیار جای یادگیری دارم.

.

آواتک: تا به حال مربی داشته‌اید؟ اگر بله، کدام مربی برای شما از بقیه تأثیرگذارتر بوده و تجربه‌تان با این مربی چطور بوده است؟

کاوه: در مقاطع مختلف کار، همواره خودم را در جایگاه استفاده کردن از تجربیان افراد با دانش قرار داده ام. اولین مربی تاثیرگذار من، در ابتدا معلم پیانوی من بود، اما با دانش فوق العاده اش از فیزیک و ریاضی و نجوم، افق های من را در سنین نوجوانی تغییر داد. مدتی هم در گروه سولیکو با مربیان خارجی ای همکار بودم، که هنوز، روش های شان، طرز فکرشان، و حتا جملات شان، همچنان برای من مفید است. مساله جالب در مورد این افراد، میزان تلاش شان، نگاه جامع شان، تحلیل های دقیق و همه جانبه شان، و سخاوت شان در به اشتراک گذاشتن دانش شان است.

.

آواتک:‌ ابزار Productivity محبوبتان چیست؟

کاوه: برای مدیریت کارها از تسکولو استفاده می کنم، برای مدیریت برنامه ها و زمان بندی از گوگل کلندر، از افزونه پاکت برای گوگل کروم، برای طبقه بندی و آرشیو کردن مطالب، و از Any.Do برای ایجاد فهرست کار استفاده می کنم.

.

آواتک: کتاب های استارت آپی محبوبتان کدام هستند؟

کاوه: اولین کتابی که در این حوزه خواندم، کتاب “کارآفرینی” از رابرت دی. هیزریچ بود، ولی کتاب های “ارزش پیشنهادی” (Value Proposition) از استروالدر، “گوگل چگونه کار می کند” و “از خوب تا عالی” هم از کتاب هایی بوده اند که بیشترین استفاده را ازشان برده ام.

.

آواتک:‌به غیر از مربیان چه افرادی در مسیر کارآفرینی به شما کمک کرده‌اند؟

کاوه: برخی از رهبران بزرگ سازمان ها، مثل آقای سلیمانی، موسس کاله-سولیکو که ۴ سال مستقیم با ایشان کار کردم، یا مهندس رمضان زاده، مدیر عامل وقت داروسازی زکریا، به عنوان الگو در کارآفرینی، همیشه برای من مفید بوده اند.

.

آواتک: بیشتر وقتتان را چگونه می گذرانید؟

کاوه: به جز کار، اکثر وقتم را با دختر ۲ ساله ام می گذرانم و از دیدن نحوه یادگیری و بزرگ شدنش لذت می برم. در کنار آن در دانشگاه هم تدریس می کنم، و حتما وقتی هم برای یادگیری زبان های جدید صرف می کنم. و اگر فرصت کنم، دوره های آنلاین می گذرانم.

.

آواتک:‌به چه استارتاپی بیش از همه علاقه دارید؟

کاوه:‌ همه استارتاپ ها را دوست دارم، برخی تیم ها جذاب تر و سخت کوش ترند، برخی هم علایق مشترک و فلسفه موسسین شان به من نزدیک تر است. اما به خاطر علاقه همیشگی به توانمند کردن دانش آموزان و دانش جویان و کمک به آینده آن ها در جامعه و فضای کار، علاقه خاصی به موضوع eLearning، Digital Books، Online Video Learning، و Jobs Classified ، دارم.

.

آواتک:‌ تیم ها چگونه می توانند تشخیص دهند کدام مربی برایشان بهتر است؟

کاوه: تیم ها می توانند، پیشینه افراد را مطالعه کنند، پروفایل های حرفه ای آن ها را بخوانند، و راجع به آن ها از شبکه اجتماعی افراد خود تحقیق نمایند. قطعا هر مربی در حوزه های قوی و در برخی بی اطلاع است. ولی به هر حال نمی توان در مورد جنس ارتباط تا زمان ملاقات و برخورد از نزدیک قاطعانه نظر داد.

.

آواتک:‌ تیم ها می‌بایست چگونه خود را برای جلسات با مربیان خود آماده کنند؟

کاوه: به نظر من، تیم ها برای جلسه با مربیان، باید طرح مساله (Problem Statement) خود را مشخص کنند، تا بدانند قرار است در طی جلسات به چه چیزی برسند. بهترین جلسات من با تیم ها زمانی بوده که ابعاد مساله ای که به دنبال حل آن بودیم مشخص بود. هم چنین، زمانی که تیم ها هنوز اشرافی روی اجزای مدل کسب و کار خود ندارند، نباید به دنبال حس مسایل عمیق تر بروند، اتفاقی که زیاد رخ می دهد! و در نگاهی کلی تر باید اولویت مسایل را درک بکنند و از همه منابع خود از جمله مربیان، با بهترین کارآیی استفاده نمایند.

.

آواتک:‌ چه توصیه‌ای برای کارآفرینان جوان دارید؟

کاوه: 

۱- ورودی و خروجی شان را متعادل نگه دارند، هم یاد بگیرند، هم عمل کنند.

۲- در رویدادهای داخلی و بین المللی مفید تا جای امکان شرکت کنند.

۳- برای بلند مدت خود و استارتاپ شان، تا زمان خروج برنامه و تفکر داشته باشند.

 

نظرات0