گفتگو با تیم های دوره سوم شتابدهی آواتک – بخش دهم: لیمانزا

05/30/2016

به قسمت پایانی سری مصاحبه ها با تیم های دوره سوم رسیدیم. به سراغ سهیل خان محمدی رفتیم و در مورد لیمانزا صحبت کردیم. سهیل و سینا حمزه زاده بر روی پلتفرمی برای طراحان ایرانی متمرکز هستند.

.

آواتک: لیمانزا چیست؟

سهیل: لیمانزا، پلتفرم معرفی و فروش محصولات طراحان لباس و اکسسوار ایرانی است . لیمانزا سعی دارد با خدماتی نظیر مصاحبه با هر طراح، استفاده از نظر طراح برای هر محصول و… فرصتی را برای طراحان فعال در حوزه مد ایران فراهم کند تا امکان معرفی آنها به مشتریان ایرانی و جهانی ایجاد شود.

.

آواتک: راجع به تیم خود برای ما بگویید و این که چه چیزی باعث شد فکر کنید که می توانید این استارتاپ را شروع کنید.

سهیل: من فارق التحصیل رشته IT از دانشگاه آزاد قزوین هستم  و همواره علاقه مند به رویداد های استارتاپی بودم و هستم . سینا نیز دانشجوی برنامه نویسی کامپیوتر بوده و سالها سابقه برنامه نویسی در شرکت های مختلف را دارد. در ابتدا من و سینا با ایده ای متفاوت وارد آواتک شدیم و بعد با تست این ایده در بازار و با صحبت با افراد متخصص در این حوزه، مشکلات دیگری در صنعت مد و پوشاک ایران پیدا کردیم و تصمیم به ساخت پلتفرم لیمانزا گرفتیم تا بتوانیم کمکی به این صنعت بکنیم.

.

آواتک: ارزشی که استارتاپ شما ایجاد می کند چیست؟

سهیل: آشنایی با بهترین طراحان پوشاک و اکسسوری ایرانی و خرید آثارشان در یک پلتفرم بزرگترین ارزش ایجاد شده توسط لیمانزا است.

.

آواتک: فکر می کنید آینده شما با لیمانزا چطور است؟

سهیل: هدف نهایی لیمانزا ، ایجاد بستری جهت بهبود فضای صنعت مد ایران است و در این راستا ازهیچ تلاشی دریغ نمیکند.

.

آواتک: چالش های موجود در مسیر رشد لیمانزا را چطور می بینید؟

سهیل: یکی از بزرگترین چالش ها جدید بودن خرید آنلاین لباس در ایران هستش. بسیاری از مردم هنوز علاقه مند هستند که بصورت آفلاین لباس را لمس کرده و بعد خرید کنند. اما ما باور داریم که با خدمات بسیار متنوع فروش آنلاین پوشاک به مرور زمان تجربه مردم برای خرید لباس نیر تغییر خواهد کرد.

.

آواتک: چطور با آواتک آشنا شدید؟

سهیل: اولین آشنایی ما با آواتک از طریق دوستانی بود که در دوره های پیشین آواتک حضور داشتند. از آن طریق فرصتی ایجاد شد تا با آواتک آشنا شده و  بعد از طریق وبسایت و حضور در رویداد های آواتک، از امکانات شتابدهنده آواتک برای استارتاپ ها مطلع شدیم.

.

آواتک: تجربه شما با آواتک چه طور بوده است؟

سهیل: راه اندازی یک استارتاپ همیشه کاری سخت و دشوار بوده ولی داشتن همراهی مثل آواتک این سختی ها را بسیار کمتر کرده و راه رسیدن به موفقیت را هموار تر ساخته است.

.

آواتک: چه چیزی در مواقع سختی تیم را با انگیزه نگه می دارد؟

سهیل: داشتن تجربه و انگیزه زیاد برای رسیدن به رویاهای مشترک.

.

آواتک: بزرگ ترین موفقیت شما تا به این لحظه چه چیزی بوده است؟

سهیل: جلب اعتماد و کنار هم آوردن بهترین طراح های ایرانی و  همچنین معرفی آنها به مخاطبان لیمانزا

.

آواتک: چه توصیه ای دارید برای تیم هایی که قصد دارند یک استارتاپ رو شروع کنند؟

سهیل: این را بدانند که قرار نیست برای شروع یک استارتاپ همه چیز مهیا بوده و هیچ مشکلی در هیچ جا نداشته باشند! برای استارتاپ مهمترین چیز داشتن تیم قوی است که در شرایط سخت بتوانند در کنار هم تلاش کنند. با تیم خوب به هر موفقیتی میتوان دست یافت.

.

آواتک:کتاب استارتاپی مورد علاقه شما چیست؟

سهیل: Lean startup

.

آواتک: ابزار productivity مورد علاقه شما چیست؟

سهیل: Spotify و  Google Analytics

.

آواتک: بزرگ ترین درسی که از ابتدای کار تا کنون آموخته اید چیست؟

سهیل: این که برای ساخت یک استارتاپ خوب فقط ایده کافی نیست ، داشتن تیمی که بتوان آن ایده را به واقعیت تبدیل کرد مهم تر است.

Limanza

نظرات0