رویکرد جدید آواتک در ارائه برنامه های شتابدهی

07/12/2016

نزدیک به ۲ سال از شروع فعالیت آواتک می گذرد و اخیرا چهارمین دوره شتابدهی آواتک نیز آغاز شد. در این مدت ما شاهد تغییرات گسترده ای در محیط کارآفرینی و استارتاپ ها در کشور بوده ایم. در هر دوره ما شاهد افزایش ۲ برابری تیم های متقاضی پذیرش بوده ایم و همچنین افزایش کیفیت تیم های استارتاپی که متقاضی برنامه شتابدهی بوده اند دستخوش تغییرات اساسی شده است. برای همین ما در هر دوره با کمک کارآفرین ها گام هایی در جهت بهبود برنامه شتابدهی ارائه شده (شامل برنامه آموزشی و مربی گری) به استارتاپ ها برداشته ایم.

اکنون با هدف افزایش تیم های مورد حمایت، کاهش زمان های طولانی انتظار برای ورود به شتابدهنده و ارائه برنامه های کاربردی منطبق بر نیاز استارتاپ ها در مراحل مختلف، آواتک رویکرد کاملا جدیدی برای ارائه برنامه های شتابدهی اتخاذ نموده است.

«دوره رایگان آواکمپ» یک دوره رایگان ۲ ماهه است که مربیگری، آموزش و فضای کاری رایگان را در اختیار استارتاپ ها قرار می دهد. در طول این دوره تیم آواتک با پشتیبانی شبکه مربیان به استارتاپ ها کمک می کند تا با معتبر سازی مدل کسب و کار، فهم دقیق نیاز مشتریان، درک عمیق شکل و اندازه بازار، بررسی راه های ورود به بازار، بهینه سازی محصول اولیه، تقویت و ایجاد تیم توانمند سرعت خود را در مسیر شکل دهی استارتاپ بطور بارز افزایش دهند. در این دوره استارتاپ ها ضمن یادگیری مفاهیم فوق نحوه ارائه به سرمایه گذار و جذب سرمایه را آموزش می بینند. «آواکمپ» در طول یک سال ۴ بار برگزار می گردد (فصلی) و جمعا ۸۰ استارتاپ را در سال از طریق این دوره رایگان حمایت می نماید. استارتاپ ها برای حضور در این دوره لازم است از فرایند گزینشی آواتک عبور کنند. پذیرش برای آواکمپ پاییز ۹۵ هم اکنون آغاز شده است.

« دوره شتابدهی آواتک» یک دوره ۴ ماهه است که در کنار مربیگری، آموزش و فضای کاری، استارتاپ ها به سرمایه نقدی ۲۵ میلیون تومانی نیز دسترسی خواهند داشت. پذیرش در این دوره به شدت گزینشی و برای تیم هایی است که محصولشان آماده با مشتریان درحال رشد و یک تیم کامل و دارای درآمد اولیه هستند. در ازای این سرمایه و خدمات (بدون پرداخت هزینه) استارتاپ ها ۱۵٪ از سهام خود را در ازای این سرمایه گذاری به آواتک منتقل می کنند. همچنین تیم ها به سرمایه اضافی ۱۰۰ میلیون تومانی به اندازه نیازشان دسترسی خواهند داشت. در طول این دوره که ۲ بار در هر سال با ظرفیت جمعا ۲۰ استارتاپ ارائه خواهد شد تیم ها بر روی توسعه، بهینه سازی و اجرای استراتژی بازاریابی، توسعه نقشه راه محصول (Product Roadmap)، تهیه طرح کسب و کار و پیش بینی های مالی متمرکز خواهند بود. ما همچنین تیم ها را در تقویت شبکه مشاوران و سرمایه گذاران و جذب سرمایه برای مرحله رشد همراهی خواهیم کرد. زمان پذیرش برای دوره شتابدهی زمستان ۹۵ به زودی اعلام خواهد شد.

نظرات0