گفتگو با تیم های دوره سوم شتابدهی آواتک – بخش پنجم: پین تایم

05/02/2016

حمیده نوری و پیام یوسفی بنیانگذاران تیم پین تایم از دوره سوم شتابدهی آواتک می باشند. حمیده به سوالات ما درباره استارتاپشان پاسخ داده است. به ادامه مطلب برویم و خواننده این گفتگو باشیم.

.

آواتک: پین تایم چه کار می کند؟

حمیده: PinTime  یک پلتفرم بازاریابی مکان محور است. محصول ما به کسب و کارها اجازه می دهد تا به مشتریان وای فای رایگان ارائه دهند. ما برای صاحبان کسب و کار یک پنل مدیریتی فراهم کرده ایم که از طریق آن قادر هستند به داده های تحلیلی در مورد مشتریانشان دسترسی داشته باشند و همچنین برای آنها پیشنهاد بفرستند.

.

آواتک: ایده پین تایم از کجا آمده است؟

حمیده: از آنجا که مدیریت استفاده از اینترنت برای برخی شرکت ها و موسسات مشکل ساز است، ما راه حلی برای مدیریت اینترنت و وای فای آماده کردیم. طی دو ماه اول در آواتک ما مصاحبه ها و امکان سنجی هایی با مشتریان انجام دادیم و دریافتیم که مساله اصلی برای کسب و کارها معرفی آنها به مشتری مناسب است.

.

آواتک: پین تایم چه ارزشی ایجاد می کند؟

حمیده: صاحبان کسب و کار قادر خواهند بود با استفاده از پلتفرم ما مشتری مناسب را در زمان و مکان مناسب هدف قرار دهند تا آنها را در جریان تبلیغات، وقایع و محصولات جدید قرار دهند. از سوی دیگر مشتریان از وای فای مجانی و پیشنهاداتی که مایل به دانستن درباره شان هستند سود خواهند برد.

.

آواتک:به ما درباره تیم موسسین بگویید و اینکه چه چیزی شما را در کنار هم قرار داد؟

حمیده: ما تیمی از دو فرد باتجربه در توسعه سخت افزار و نرم افزار هستیم. ما از سال ۲۰۰۶ در شرکتی یکسان، اما بخشهای متفاوت فعالیت کرده ایم. پیام در سال ۲۰۱۵ کار بر روی محصول اولیه را شروع کرد و هنگامی که برای ملحق شدن به آواتک تقاضا داد من به او اضافه شدم.

..

آواتک: آینده تان را چطور می بینید و چه برنامه ای برای آن دارید؟

حمیده: واقعیت این است که فرصت های مناسبی برای رشد PinTime  وجود دارد . ما استراتژی هایی برای گسترش دادن ایده هایمان طرح ریزی کرده ایم. امیدواریم با تلاش زیاد و تمرکز به آنها دست پیدا کنیم.

.

آواتک: چه چالش هایی در راه رشد پین تایم شما وجود دارند؟

حمیده: بر سر راه رشد یک استارت آپ چالش های بسیاری وجود دارد. برای ما، تمرکز روی یک محصول کارآمد حداقلی، و گسترش دادن یک به یک فرصت های موجود اهمیت بیشتری دارد.

.

آواتک: چطور با آواتک آشنا شدید؟

حمیده: ما از دوستانمان درباره آواتک شنیدیم و احساس کردیم فرصت خوبی برای ما است.

.

آواتک: تجربه شما با آواتک چه طور بوده است؟

حمیده: تجربه بسیار متفاوتی برای تیم ما بود. اینجا از کارگاه ها و جلسات  با منتور ها بسیار آموختیم. توانستیم استارت آپ مان را شکل دهیم و در مسیر درست به حرکت ادامه دهیم.

.

آواتک: چه چیزی در مواقع سختی تیم را با انگیزه نگه می دارد؟

حمیده: در سختی ها سعی می کنیم همدیگر را امیدوار نگه داریم و توانمندی هایمان را به یاد می آوریم. وقتی مانعی در مقابلمان است، سعی میکنیم به این فکر کنیم که چگونه می توان آن را به فرصت تبدیل کرد.

.

آواتک: بزرگ ترین موفقیت شما تا به این لحظه چه چیزی بوده است؟

حمیده: ساختن محصول درست و یافتن مسیر درست برای PinTime.

.

آواتک: اگر می توانستید با کسانی که قصد راه اندازی یک استارت اپ را دارند حرف بزنید، توصیه تان برای آن ها چه بود؟

حمیده: تا جایی که میتوانید درباره چگونگی ساخت یک استارت آپ مطالعه کنید. تیمی از افراد با انگیزه بسازید.  مساله اصلی را پیدا کنید، راه حلتان را به سرعت اعتبار سنجی کنید و بر اساس آنچه آموخته اید آن را اصلاح کنید.

.

آواتک: کتاب استارتاپی مورد علاقه شما چیست؟

حمیده: The Lean Start Up نوشته Eric Ries

.

آواتک: ابزار productivity مورد علاقه شما چیست؟

حمیده: یک اسکچ بوک A3  برای طوفان فکری ایده ها.

Google Calendar، Google Docs  برای اشتراک گذاری اسناد و وقایع با تیم

تسکولو برای مدیریت کارها

.

آواتک: بزرگ ترین درسی که از ابتدای کار تا کنون آموخته اید چیست؟

حمیده: ساختن یک استارت آپ با کار به عنوان کارمند در یک شرکت زمین تا آسمان فرق می کند. فقط خودتان و موسس همکارتان هستید و باید خودتان همه کار ها را انجام دهید.

نظرات0