مصاحبه با تیم های دوره دوم شتابدهی آواتک، قسمت هشتم: رنگی تر

09/29/2015

این هفته رسیدیم به قسمت هشتم از سری مصاحبه ها با تیم های دوره دوم شتابدهی آواتک. به دیدار بهاره ثباتی آذر رفتیم و درباره رنگی تر با او به گفتگو نشستیم. به ادامه مطلب بروید و خواننده این مصاحبه باشید:

آواتک:‌ رنگی تر چیست و چه کار می کند؟

بهاره: رنگی تر یک photo stock‌ ایرانی است که به هنرمندان و عکاسان کمک می کند از عکس ها و محصولات دیجیتال خود درآمد بیشتری کسب کنند. در واقع از طریق وبسایت ما، کاربران می توانند  عکس های مرتبط بافرهنگ و رسوم ایرانی با کیفیت بالا را یافته و دانلود کنند.

آواتک: ایده رنگی تر از کجا آمده است؟

بهاره: از آنجایی که من یک انیماتور و توسعه دهنده مولتی مدیا هستم، برای یافتن عکس ها و وکتورهای ایرانی مشکلات بسیاری داشتم. بنابراین معتقدم که باید یک وبسایت وجود داشته باشد که محصولات دیجیتال را از هنرمندان گرفته و در یک جا جمع کند. من اعتقاد دارم  که عکس خیلی راحت مفاهیم را به افراد انتقال می دهد و همه مردم از تبلیغات گرفته تا کار های بروشوری و کوچک نیاز به عکس دارند و اگر عکس درستی را انتخاب کنند، می توانند مفهوم خودشان را خیلی بیشتر از متن و نوشته  به کاربر انتقال دهند.

آواتک: ارزشی که رنگی تر ایجاد می کند چیست؟

بهاره: ما از یک سو به هنرمندان و عکاسان کمک می کنیم عکس های خود را بفروشند و از طرف دیگر به کاربران کمک می کنیم تا عکس های با کیفیت پیدا کنند و اگر این عکس ها در وبسایت ما موجود نبود، می توانند برای عکس مورد نظرشان سفارش بگذارند.

آواتک: راجع به تیم رنگی تر برای ما بگویید. کمی از پیشینه بنیان گذار ها و این که چه چیزی باعث شد فکر کنید شما می توانید

این استارتاپ رو شروع کنید.

بهاره: من و پژمان سطوت هم بنیانگذاران رنگی تر هستیم و هر دوی ما بیش از ۱۰ سال تجربه در این حوزه داریم. آقای چیت ساز نیز یک عکاس حرفه ای است که بیش از ۱۴ سال تجربه در عکاسی دارد و مشاور ما در زمینه عکس است. پانیذ مدیر محتوای رنگی تر است و پویا نیز عکاس تیم است.

آواتک: آینده خودتان و رنگی تر را چه طور می بینید؟ به چه نحو برای آینده برنامه ریزی می کنید؟

بهاره:‌ ما  وب سایت جستجوی عکس های ایرانی هستیم که به صورت کسب و کار  دو طرفه است  و به عکاس ها اجازه فروش بهترین عکس هایشان را می دهد. حتی در صورت پیدا نکردن عکس مورد نظر خود، مشتریان می توانند سفارش عکس مورد نظر خود را بگذارند. به این صورت مشکل پیدا کردن عکس های با کیفیت ایرانی را برای کاربران حل می کنیم و  در آینده مرجعی برای تمامی هنرمندان و تصویرگران، انیماتور ها و موشن گرافیست ها خواهیم شد که کالاهای دیجیتال خود را از طریق وب سایت ما به فروش خواهند رساند.

آواتک: چه چالش هایی در راه رشد رنگی تر وجود دارند؟
 بهاره: بزرگ ترین مشکل ما فرهنگ سازی خواهد بود هم برای کپی رایت و هم برای فرهنگ خرید عکس. اما خوشبختانه به خاطر تیم حقوقی که در نظر گرفته ایم به زودی درصد این  ریسک رو مقدار خیلی زیادی کاهش می دهیم.

آواتک: چه طوری با آواتک آشنا شدید؟

بهاره:‌ من برای ایده ای که در نظر داشتم در پنجشنبه بازار که یکی از رویداد های کافه بازار برای توسعه دهندگانش بود شرکت کرده بودم که در جلسه های سرمایه گذاری آن ها، سرمایه گذار پیدا کنم. در همین حین از دوست عزیزی شنیدم که اگر به دنبال راه اندازی کسب و کار هستی فرم آواتک رو پر کن و با مجموعه ای کامل برای ارتقاء کسب و کارت رو به رو شوم.

آواتک: تجربه شما با آواتک چه طور بوده است؟
بهاره:  زمانی که من وارد آواتک شدم تنها ایده ام این بود که وب سایتی را لانچ کنم که پر باشد از مجصولات دیجیتالی انیمیشن، وکتور، عکس و …. اما واقعا در کلاس ها و ورک شاپ های آواتک فهمیدم که برای شروع کار باید رو ی یک موضوع تمرکز کرد و به بهترین شکل ایده رو پیاده سازی کرد. آواتک مثل یه باغبان خیلی حرفه ای تمام شاخ و برگ های اضافی رو برایتان هرس می کند و بستر رشدتان را فراهم می کند.

آواتک:‌ چه چیزی در مواقع سختی تیم رو با انگیزه نگه می دارد؟

بهاره: این که ما می توانیم در آینده ای نزدیک به هدف خودمان برسیم، چرا که همیشه این نیاز مطرح بوده و این کسب و کارسال هاست در همه جای دنیا  اجرا می شود. در ایران نیز با توجه وجود به نیروی هنرمند و عکاس، این ایده می تواند به بهترین شکل اجرا شود و حتی جهانی شود.

آواتک: بزرگ ترین موفقیت شما تا به این لحظه چه چیزی بوده است؟

بهاره: بزرگترین موفقیت ما جذب اعتماد عکاسان و  راه اندازی کارمان بوده است، چرا که شروع کردن سخت ترین مرحله در هر کاریست.

آواتک: چه توصیه ای دارید برای تیم هایی که قصد دارند یک استارتاپ رو شروع کنند؟

بهاره: به نظر من از شروع  کردن  نترسند و از این که همیشه یک عده خیلی خیلی زیاد هستند که انرژی منفی می دهند تا شما را نا امید کنند. شما فقط  باید بشنوید و بهترین تصمیم را بگیرید.

Rangitar - Logo

نظرات0