مصاحبه با تیم های دوره دوم شتابدهی آواتک، قسمت اول: اسپورت آپ

08/02/2015

از این هفته در وبلاگ آواتک، مصاحبه هایی با تیم های دوره دوم شتابدهی خواهیم داشت و با آن ها درباره استارتاپ، ایده، تیم و موارد دیگر به گفتگو خواهیم نشست.

مهمان این هفته ما، امیرحسین ماندگار از تیم اسپورت آپ است. با هم این مصاحبه را می خوانیم.

 

آواتک: اسپورت آپ چیست و چه کار می کند؟

امیرحسین: مأموریت اسپورت‌آپ این است که تعامل بیشتری بین مردم و ورزش ایجاد کند. سرویس مجتمع ما جهت اتصال و ارتباط افراد، باشگاه ها و مربیان به همدیگر است. افراد می‌توانند بر پایه نیازها وعلاقه‌مندی های خود به سادگی و به سرعت اقدام به جستجو و ثبت نام کنند. از طرف دیگر باشگاه ها و مربیان با نرم‌افزار مدیریت برخط ما سربار مدیریت خود را به شدت کاهش می‌دهند.

 

آواتک: ایده اسپورت آپ از کجا آمده است؟

امیرحسین: از دوران نوجوانی همیشه عاشق ورزش بودم و ورزش‌های مختلفی را همانند بسکتبال، رزمی ، اسکی، تنیس و … تجربه کردم همچنین تجربه حرفه‌ای در کیک باکس، اسکی، سنگ نوردی و تنیس دارم. در طی این مدت زمان طولانی همیشه مشکل مکان مناسب و مورد علاقه ام برای ورزش را داشتم. از سوی دیگر دوستانی دارم که مربی یا صاحب باشگاه هستند. از نزدیک سربار مدیریت و وظایف تکراری و زمانبر آن‌ها را دیدم. مدت‌ها در مورد سرویسی که این مشکلات را باهم حل کند فکر کردم. در حقیقت در مورد یک سرویس مجتمع برای ورزشکارها، باشگاه‌ها و مربی‌ها جهت کاهش سربارها و ایجاد وقت آزاد برای تمرکز بر روی کسب و کار و بهبود کیفیت فعالیت فکر کردم.

 

آواتک: ارزشی که اسپورت آپ ایجاد می کند چیست؟

امیرحسین: اگر ورزش را دوست دارید چرا به چیز دیگری جز ورزش کردن، یادگرفتن یا آموزش ورزش فکر میکنید؟ ارزش سرویس‌ ما در ایجاد تسهیلات و ابزارهایی در جهت حذف سربارهای اضافی است.

فقط ورزش کنید و سایر موارد را به ما واگذار کنید.

 

آواتک: راجع به تیم اسپورت آپ برای ما بگویید. کمی از پیشینه بنیان گذار ها و این که چه چیزی باعث شد فکر کنید شما می توانید این استارتاپ رو شروع کنید.

امیرحسین: ما ۴ بنیان‌گذار و مشتاق ورزش هستیم. دو نفر از بنیان‌گذاران ورزش کار حرفه‌ای هستند و مشکلات را از نزدیک حس کرده اند. امیرحسین شهروان و افروز کتانباف نصب بر توسعه کسب و کار تمرکز دارند. علی گرزین و من ( امیرحسین ماندگار) مسئول توسعه محصول هستیم. در حقیقت من با تمام این افراد بصورت مجزا همکاری داشته‌ام و از توانمندی آن‌ها در توسعه این پروژه درک مناسبی دارم. ما انگیزه زیادی در ارزش آفرینی و سرویس‌های نوین مرتبط با ورزش و سلامتی داریم.

 

آواتک: آینده خودتان و اسپورت آپ را چه طور می بینید؟ به چه نحو برای آینده برنامه ریزی می کنید؟

امیرحسین: در یک کلمه، آینده درخشان است.

ما برنامه و مسیر خود را با انواع قابلیت‌ها مشخص کرده‌ایم. ما تعامل مردم بیشتری را با ورزش می‌خواهیم، از این رو همیشه قابلیت‌های سرویس را بر اساس نیاز و رضایتمندی مشتری اولویت بندی میکنیم. ما اینجا هستیم تا برای زندگی کاربر‌هایمان فعالیت و سلامتی بیشتری به ارمغان آوریم. در این مرحله تمرکز ما در تهران است ولی نمی‌خواهیم در توانمندی و سرویس خود محدودیت داشته باشیم. بنابراین هدف مرحله بعدی ما توسعه به کل ایران و خاورمیانه است.

 

آواتک: چه چالش هایی در راه رشد اسپورت آپ وجود دارند؟

امیرحسین: همانند سایر استارآپ ها چالش بخش اصلی کار ما است ولیکن هم‌اکنون بزرگترین چالش برای اسپورت آپ به‌ عنوان یک برند جدید، صرف زمان برای معرفی و شناساندن کامل توانمندی و قابلیت‌ها به کاربران است.

 

آواتک: چه طوری با آواتک آشنا شدید؟

امیرحسین: از قبل با اکوسیستم شتابدهنده آشنا بودم و همیشه اخبار و وبلاگ‌های مرتبط با کارآفرینی و استارتاپ‌ها را دنبال می‌کردم. پیگیر رخدادها و پیشرفت‌های دوره اول آواتک تا زمان اعلام شروع ثبت نام دوره دوم بودم. تصمیم گرفتم برای آواتک اقدام کنم، موارد مرتبط را آماده کردم و در اولین مصاحبه و ارائه با هم آشنا شدیم…. هم‌اکنون ما اینجا هستیم.

 

آواتک: تجربه شما با آواتک چه طور بوده است؟

امیرحسین: اولین هشت هفته در پیش شتابدهی تجربه عالی بود. شبکه‌ای از افراد با انگیزه، کارگاه‌ه‌ّای مرتبط با کسب و کار، تعامل با ‌ارزش با افراد، مربی‌ها و تیم‌های دوره اول دانش ما را بهبود داد، ما را در مقابل مشکلات قوی و به ما در شفاف سازی مسیر راه کمک کرد.

 

آواتک: چه چیزی در مواقع سختی تیم رو با انگیزه نگه می دارد؟

امیرحسین: تیم ما اهداف تعریف شده‌ای دارد، ترسی از چالش ندارد و در آن روحیه حمایت تیمی وجود دارد. ما معتقد هستیم می‌توانیم فعالیت، شادی و سلامت بیشتری برای سبک زندگی مردم به ارمغان آوریم. این مسئولیت اجتماعی ما را در مقابل سختی‌ها قوی و با انگیزه حفظ می‌کند.

 

آواتک: بزرگ ترین موفقیت شما تا به این لحظه چه چیزی بوده است؟

امیرحسین: ما تعامل با باشگاه‌ها، مربی‌ها و ورزشکاران را شروع کرده‌ایم و بازخورد آن‌ها در مورد محصول ما بسیار هیجان انگیز بوده است. برای رسیدن به مأموریت خودمان و همزمان مشتریان خوش حال، این بازخورد‌ها یکی از بزرگترین موفقیت‌های ما تا این لحظه بوده است.

 

آواتک: چه توصیه ای دارید برای تیم هایی که قصد دارند یک استارتاپ رو شروع کنند؟

امیرحسین: راه را به اشتباه نروید، قبل ازهر چیز سایز بازار را تحلیل کنید و از مسئله واقعی و راه حل اطمینان پیدا کنید. همیشه برای پیاده‌سازی در مسیر درست، زمان وجود دارد.

sportup-b

SportUp

نظرات0