برگزاری رویداد استارتاپ استانبول

10/11/2015

روز دوشنبه هفته گذشته ۱۳ مهر ماه، شاهد برگزاری کنفرانس استارتاپ استانبول بودیم.

این رویداد با یک شبکه سازی سریع (speed networking) آغاز شد. پس از آن افراد مشهور در حوزه استارتاپی و تکنولوژی در دو سالن مختلف به سخنرانی و برگزاری پنل های متعدد پرداختند و از این طریق تجربیات  ارزشمندی را با شرکت کنندگان به اشتراک گذاشتند. از جمله این افراد می توان از Steve Blank، Dave McClure، Christopher Schroeder، Ross Kingsland و دیگر فعالان حوزه استارتاپی و سرمایه گذاران نام برد. هم زمان با این سخنرانی ها،  بیرون از دو سالن کنفرانس، فضای مناسبی برای شبکه سازی وجود داشت و شرکت کنندگان و تیم های استارتاپی در حال ارائه به یکدیگر بودند. تیم های تسکولو و اخبار رسمی که در رقابت استارتاپ ها شرکت داشتند، در این میان حضور داشتند. از دوره دوم شتابدهی آواتک نیز برخی از اعضاء تیم های رنگی تر، نیک پرینت، کورتادو و بیت وام در میان حضار دیده می شدند.

شایان ذکر است که روز شنبه قبل، ۱۰۰ تیم استارتاپی با هم به رقابت پرداختند و از میان آن ها ۱۵ تیم برای رقابت های نهایی برگزیده شدند. روز دوشنبه پس از اتمام سخنرانی ها و پنل ها، رقابت نهایی بین این تیم ها در مقابل حضار و داوران (Steve Blank, Andrea Barrica, Teruhide Sato ) آغاز شد و تیم تسکولو توانست مقام سوم را به دست آورد. تیم Nims از کشور کنیا و تیم iGrow  از کشور اندونزی به ترتیب مقام اول و دوم را کسب کردند.

در حاشیه این کنفرانس رویدادهای جانبی متعددی نیز برگزار گردیدند و از آن طریق افراد به شبکه سازی پرداختند و تجربیات خود را به اشتراک گذاشتند.

نظرات0