شروع دوره سوم شتابدهی آواتک

11/24/2015

پس از گذشت 3 هفته از دومین Demo Day آواتک، روز شنبه 14 آذر دوره سوم شتابدهی آغاز شد. تیم های حاضر در این دوره پس از گذراندن 3 مرحله مصاحبه برای گذراندن 2 الی 6 ماه آینده در محل آواتک پذیرفته شدند. فعالیت این تیم ها بر روی زمینه های گوناگونی مانند تجارت الکترونیک، آموزش، اینترنت اشیاء (IoT)، M-commerce، SaaS، اپلیکیشن موبایل، market place، آموزش، مد، سلامت و … است. کارگاه های متعدد، جلسات بحث و گفتگو و جلسات با مربیان از جمله مواردی هستند که برای دوره دو ماهه پیش شتابدهی برنامه ریزی شده اند. پس از اتمام یک رقابت 8 هفته ای، رویداد Selection Day در آواتک برگزار خواهد شد که طی آن 10 تیم برتر از جمع تیم ها برای دوره 4 ماهه شتابدهی انتخاب خواهند شد.

در دوره پیش شتابدهی فعالیت تیم ها بیشتر متمرکز بر نحوه کار با بوم ناب، آشنایی با اندازه بازار، شناخت مشتریان، درک صحیح از مسئله و آنالیز رقبا خواهد بود. آن ها می بایست کمینه محصول پذیرفتنی (MVP) خود را بر اساس مفاهیم فوق تعریف کرده و آن را ایجاد کنند. در همین راستا تیم ها در کارگاه ها و جلسات مربوط به طراحی تجربه کاربری (UX) و رابط کاربری (UI) شرکت خواهند نمود. همچنین تیم ها چگونگی کار با مربیان، چگونگی ساخت و مدیریت یک تیم و همچنین نحوه ارائه به سرمایه گذار را خواهند آموخت. در طول این مدت تیم ها به طور جداگانه و بر اساس نیاز خود از جلسات متعدد برخوردار خواهند شد.

این چرخه در حالی آغاز می شود که تیم های دوره دوم از آواتک خارج شده و در دفاتر جدید خود فعالیت هایشان را ادامه می دهند. برای تمامی این تیم ها آرزوی موفقیت داریم.

تجربه دو تیم از تیم های دوره دوم شتابدهی در ادامه به اشتراک گذاشته شده است.

تجربه خیلی خوبی بود برای تیم ما. دیدی متفاوت نسبت به قبل بر روی کارهای استارتاپی و همچنین اجرای اصولی آنها. محیطی کاملاً پویا و صمیمی و پیدا کردن دوستانی که قطعاً در آینده کمک حال هم هستیم. بزرگترین مزیت آواتک شبکه ای از مربیان و سرمایه گذارانی هست که با آنها در ارتباط است و این خاصیت اصلی یک شتابدهنده است. وقتی وارد آواتک می شوید یاد می گیرید که چطور روی کارتون تمرکز کنید، پیشرفت ها و هدف هاتون رو اندازه گیری کنید و با توجه به اون ها رشد کنید.

زمانی که تصمیم گرفتیم بر روی استارتاپ خود کار کنیم، فکر کردیم که یک تیم عالی داریم و مشکل بزرگی برای توسعه کسب و کار بر سر راهمان نیست. اما زمانی که شروع به کار کردیم، با مشکلات متعددی روبه‌رو شدیم که به آن‌ها فکر نکرده بودیم. مربیان آواتک کمک بسیاری به ما کردند زیرا تجربه فراوانی داشتند و می توانستند پیشبینی کنند چه آینده‌ای در انتظار ماست. آواتک به ما کمک کرد تا جنبه‌های مختلف کسب و کار خود را بررسی کنیم و راجع به چالش‌هایمان پیش از روبه‌ رو شدن با آن‌ها فکر کنیم.

نظرات2